سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس خبر داد:

اختصاص یک میلیارد و 300 میلیون دلار برای تقویت بنیه دفاعی در بودجه سال 96

سیدحسین نقوی حسینی با ذکر اینکه تقویت بنیه دفاعی کشور از موضوعات مورد توجه مجلس بود، گفت: پیشنهاد یک میلیارد و 300 میلیون دلار برای حوزه تقویت بنیه دفاعی تسلیم مجلس شورای اسلامی شد و مورد توافق قرار گرفت تا از صندوق توسعه ملی اختصاصا داده شود.

برنامه "بهارستان" رادیو گفت و گو با موضوع نگاهی به بودجه 96 نقطه قوت و نقاط ضعف آن و با حضور سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا و سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

سیدحسین نقوی حسینی با بیان اینکه بودجه سال 96 دارای چند محور اصلی است، به حوزه درآمدها پرداخت و گفت: در حوزه درآمدها بحث درآمد نفتی و همچنین درآمدهای دولت از طریق مالیات و فروش خدمات مطرح است که مطابق آنچه که انتظار بود ما تکیه گاهمان به نفت کمتر شود در بودجه 96 این انتظار تامین نشده و همچنان ما تقریبا یک سوم درآمدهای بودجه ای مان به نفت وابسته است.

وی در خصوص درآمدهای مالیاتی اظهار داشت: بیش از یکصد و 10 هزار میلیارد تومان درآمد از طریق مالیات ها پیش بینی شده است و این رقم بسیار بالایی است و فشار مالیاتی بسیار زیادی به مردم خواهد آمد.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا با اشاره به حوزه هزینه ها، ابراز داشت: در این حوزه هم بخش عمرانی کشور در بودجه سال 96 مورد توجه قرار گرفته است. همان طوری که می دانید بخش عمده ای از بودجه کشور، بودجه جاری دستگاه ها است و لازم الپرداخت است ولی در حوزه عمرانی مجلس تلاش کرد و کمیسیون تلفیق نیز کوشید تا در حوزه عمرانی رقم های خوبی را بگذارد. 

وی افزود: در بخش بهداشت و درمان توجه ویژه ای صورت گرفته است. به بخش کارآفرینی توجه ویژه ای شده به ویژه اقشار کم درآمد مثل کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، پرداخت وام 10 میلیون تومانی به زوج ها از نکات مهم حوزه هزینه ای هستند.

سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی با اشاره به اینکه تقریبا تمام پیشنهادات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به تصویب رسیده است، عنوان کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بودجه چهار وزارتخانه وزارت کشور، وزرات اطلاعات، وزارت امور خارجه و وزارت دفاع را مورد بررسی قرار می دهد. تقریبا تمام پیشنهادات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به ویژه در حوزه دفاع در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید. 

وی با ذکر اینکه تقویت بنیه دفاعی کشور از موضوعات مورد توجه مجلس بود، خاطر نشان شد: کمیسیون امنیت ملی در این زمینه پیشنهادات لازم را در بودجه سال 96 به کمیسیون تلفیق داد و تصویب شد از جمله یک میلیارد و 300 میلیون دلار برای حوزه تقویت بنیه دفاعی تسلیم مجلس شورای اسلامی شد و مورد توافق قرار گرفت تا از صندوق توسعه ملی اختصاصا داده شود. 

نقوی حسینی افزود: همچنین تقویت حوزه مرزبانی کشور، تقویت نیروی انتظامی، همسان سازی حقوق بازنشستگان نظامی مورد توجه بود و به تصویب رسید. 

قابل ذکر است، برنامه "بهارستان" پنج شنبه ها ساعت 13:30 از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی این برنامه به سایت رادیو گفت و گو مراجعه کنند.

نظر شنوندگان


captcha

برای بروزرسانی عبارت روی عکس کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

گفت‌وگوی ویژه

مناظره ها

پرتال پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی