آخرین خبر

عضو کميسيون اقتصادي مجلس: اقتصاد ايران از رقابت تهي است

آخرین خبر ؛

عضو کميسيون اقتصادي مجلس با اشاره به پايين بودن کارايي و بهره وري گفت: يکي از دلايل اين مسئله تهي شدن اقتصاد از رقابت و انحصاري و دولتي شده است.

سعيدي با بيان اين‌که يکي از دلايل دولتي شدن اقتصاد، وابسته بودن به نفت است، اظهار کرد: متاسفانه تمام کاري که انجام مي‌دهيم صادر کردن نفت خام است در حالي که با تبديل آنها و ايجاد ارزش افزوده مي توانيم سود بيشتري داشته باشيم و همي‌نطور بزرگترين مشکل کشور يعني کمبود شغل را برطرف کنيم.

وي با اشاره به ضعف هاي مديريتي افزود: متاسفانه در تدوين قانون اساسي، نگاه دولتي وجود داشت و اين مسئله به نسبت به اقتصاد کاملا مشخص است.
وي با تاکيد بر اين‌که نمي توان خصوصي سازي را با شعار انجام داد، افزود: براي رسيدن به اين مهم بايد شرکت هاي دانش بنيان را مورد حمايت قرار داد و آن را به اقتصاد دانان پيوند دهيم يعني در واقع مديريت بازاريابي را نهادينه کنيم.

عضو کميسيون اقتصادي مجلس به راديو گفت‌وگو گفت: يکي از سرمايه گذاران ايراني به چين رفته و محصولاتي را توليد مي کند و آن را به ايران وارد مي کند در حالي که مي توانستيم با فراهم کردن امنيت سرمايه گذاري، همان فعاليت را در ايران انجام دهد اما متاسفانه با ايجاد موانع، آنها را مجبور مي کنيم در کشورهاي ديگر سرمايه گذاري کنند.

نظر شنوندگان


captcha

برای بروزرسانی عبارت روی عکس کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

گفت‌وگوی ویژه

مناظره ها

پرتال پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی