مبتکر دوره راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی:

یکی از ویژگی های استارت آپ ها اشتغال پایدار است

مبتکر دوره راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی گفت: در استارت آپ ا باید به مدلی رسید که فعالیت را به صورت کالا و یا خدمت جدید در سبد نیازهای مردم اضافه کنیم به همین از ویژگی های استارت آپ ها اشتغال پایدار است.

برنامه "گفت وگوی اقتصادی" رادیو گفت و گو با موضوع نقش استارت آپ ها در ایجاد فرصت های شغلی و با حضور مهندس فرانک اسکویی معاون مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و محسن ارژنگ مبتکر دوره راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی و کارشناس کسب و کار اینترنتی به روی آنتن رفت.

محسن ارژنگ با بیان اینکه کسب و کارهای اینترنتی با اطلاق واژه استارت آپ ها، مفهوم جدیدی پیدا کرده است، گفت: در گذشته تمام کسب و کارهایی که بر پایه یک ایده شکل می گرفتند که پیش از این در بازار نمونه اش نبوده است، استارت آپ یا کسب و کارهای نوپا اطلاق می شدند.

وی افزود: شروع استارت آپ ها از "دره سیلیکون" آمریکا شروع شد یعنی از جایی که استارت آپ های مطرحی در سطح جهان شروع به کار کردند مانند موتورهای جستجویی مانند گوگل. این مرکزیت و موجی که ایجاد شد، باعث شد دیگر کشورها نیز وارد این فضا شوند و به دور از کسب و کارهای روتین و سنتی توانستند با ایده پردازی و جمع آوری سرمایه، کسب و کارهای خودشان را راه اندازی کنند.

مبتکر دوره راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی درباره روند اجرایی استارآپ ها نیز توضیح داد و اظهار داشت: در استارآپ ها تکرار پذیری مدل تولید و فروش اتفاق می افتد یعنی به صورت دفعه ای نیست که یک بار محصولی را به فروش برسانید و دیگر توان ادامه آن را نداشته باشید.

این کارشناس کسب و کار اینترنتی افزود: یکی از خاصیت های استارت آپ این است که باید به مدلی رسید که فعالیت را به صورت کالا و یا خدمت جدید در سبد نیازهای مردم اضافه کنیم و به همین دلیل یکی از ویژگی های استارت آپ ها اشتغال پایدار است.

در ادامه مهندس فرانک اسکویی با اشاره به اقدامات انجام شده در مرکز تجارت الکترونیک در حوزه استارت آپ ها گفت: اقدام صورت گرفته بیشتر حول ساماندهی کسب و کارها بوده است یعنی وقتی استارت آپی شکل می گیرد و به مرحله کسب و کار اینترنتی می رسد، به مرکز توسعه تجارت الکترونیک مراجعه می کنند.

وی ادامه داد: البته مراجعه به مرکز تجارت الکترونیک یک الزام قانونی است و اگر کسب وکاری بخواهد در فضای مجازی شکل بگیرد، لزوما باید یک نشانی را تحت عنوان نماد اعتماد الکترونیک دریافت کند.

معاون مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رصد این مرکز بر استارت آپ ها بیان داشت: خیلی از این استارت آپ ها بدون اینکه روی ایده خودشان شناخت کاملی پیدا کنند و آن را پرورش دهند، سریع می خواهند کسب و کارشان را شروع کنند تا درآمدزایی داشته باشند و به همین دلیل کسب و کارهایی که از بین می روند خیلی زیاد هستند.

وی با بیان اینکه نسل جوان استارت آپ ها را آغاز می کنند، عنوان داشت: 67 درصد از متقاضیان بین سن 20 تا 35 سال هستند اما متاسفانه تعداد افرادی که سایت هایشان غیر فعال می شود خیلی زیاد است که این نشان می دهد آموزش های لازم را ندیده اند و آمادگی هایی که احتیاج است را نداشته اند.

قابل ذکر است، برنامه "گفت و گوی اقتصادی" از شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:30 از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو گفت و گو مراجعه کنند.

 

نظر شنوندگان


captcha

برای بروزرسانی عبارت روی عکس کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

گفت‌وگوی ویژه

مناظره ها

پرتال پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی