استاد دانشگاه دفاع ملی:

رسانه‌های مختلف می‌خواهند باورهای ما را تغییر دهند

استاد دانشگاه دفاع ملی گفت: گفتمانی که در دنیا علیه جمهوری اسلامی ایران حاکم است، در واقع سعی می‌کند در رسانه‌های مختلف از آن بهره بگیرند، باورهای ما را می‌خواهند تغییر بدهند. چرا این کار را می‌کنند؟

 برنامه "گفت و گوی سیاسی" رادیوگفتگو با موضوع (گفتمان پیشرفت و نقش ممتاز باور به توانایی‌های داخلی در هندسه قدرت ملی) با حضور دکترسیدمحمود شمس دولت‌آبادی، استاد دانشگاه دفاع ملی روانه آنتن شبکه رادیوگفت و گو شد.

دکتر دولت‌آبادی گفت: گفتمانی که در دنیا علیه جمهوری اسلامی ایران حاکم است، سعی می‌کند تا با بهرگیری از رسانه‌های مختلف ، باورهای ما را تغییر بدهند. چرا این کار را می‌کنند؟ چرا می‌خواهند باور به اسلام را در ما تغییر دهند؟ می‌گویند شما پیشرفت داشته باشید اما اسلام را کنار بگذارید!

وی افزود: پیشرفت داشته باشید اما به کارآمدی نظام کار نداشته باشید، بالاخره به شکلی ما پیشرفت را به شما می‌دهیم. پیشرفت داشته باشید اما دیگر انقلاب اسلامی را ادامه ندهید و به گفتمان آن هم نپردازید. متاسفانه بعضی مواقع در داخل هم از این صداها بلند می‌شود و می‌گویند بالاخره انقلاب اسلامی تمام شد و جمهوری اسلامی و یک کشور و قاعده کلی در دنیا کار را انجام می‌دهد، حقیقت این است که چون دنیا در شرایط خاصی است و متاسفانه افکار عمومی متوجه این بحث نیست.

این استاد دانشگاه ادامه داد: مردم ایران باید بدانند امروز دنیا در یک شرایط قابل کنترل برای قدرت‌ها نیست. این سخنی است که خود آنها می‌گویند و معترفند که در دوران گذار هستند، یعنی اکنون نمی‌توانیم دنیا را در حال ثبات تلقی کنیم. به عبارتی خلا تئوریک وجود دارد. برای مثال درباره لیبرال دموکراسی، اقداماتی که طلیعه‌داران و پرچمداران مانند آمریکا که در دنیا انجام می‌دهند، با تئوری‌های آن بسیار متفاوت است. به عبارتی خلاف جهت حرکت می‌کنند.

شمس دولت‌آبادی بیان کرد: بنابراین از نظر تئوریک روشی که قبلا داشتند و برای مثال گفتند باید کاری کنیم تا در کشورهای خاورمیانه دموکراسی توسعه پیدا کند. دموکراسی که هر چه توسعه پیدا کند، از آمریکا دورتر و به سمت مردم نزدیک‌تر می‌شوند، حال بگذریم از اینکه الگوهای ساختگی که برای آنها در جهت خنثی‌سازی صورت می‌گیرد اما باید بدانیم حتی کشورهای عربی به هیچ عنوان حاضر نیستند ما دوران جنگ سرد عمل کنند و چشم بسته مطیع قدرت‌ها باشند.

 

نظر شنوندگان


captcha

برای بروزرسانی عبارت روی عکس کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

گفت‌وگوی ویژه

مناظره ها

پرتال پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی