مدرس مهارت های زندگی:

زندگی کردن را در راس امور خود قرار دهید

مدرس مهارت های زندگی گفت: در برنامه ریزی ها لازم است زندگی کردن و کمک به دیگران را در راس امور قرار دهیم.

شاه حسینی مدرس مهارت های زندگی در مصاحبه با برنامه " ترنج" رادیو گفت و گو درباره طبیعت و انسان گفت: نعمت دیدن طبیعت لذتی است که برخی از آن بی بهره هستند. شکر این نعمت لطمه نزدن به طبیعت است. یکی از درس هایی که سنت سیزده بدر به ما می دهد مدیریت و تمرین آستانه تحمل است. تحمل افرادی که با فرهنگ های متفاوت در پارک ها و اماکن دیگر در کنار ما قرار می گیرند. ما باید با تعامل، مشارکت و رفاقت با انسان هایی که با آن ها زیر یک سقف زندگی نکرده ایم، ارتباط برقرار کنیم.

وی ادامه داد: بعد از پایان زمستان و ورود به بهار افراد درگیر دید و بازدید و سفر می شوند. به دامن طبیعت می روند به یک باره نو شدن زمین را می بینند و فراموش می کنند. پیام طبیعت به ما نو شدن است.

شاه حسینی تصریح کرد: باید با اعمالمان به دیگران درس بدهیم. برخی نگران این موضوع هستند که چرا فرزندانشان احساس مسئولیت نمی کنند و یا دلسوز نیستند. یکی از راه های رفع این مشکل آن است که والدین برای طبیعت دلسوزی کنند و در برابر آن مسئولیت پذیر باشند. تمیز نگه داشتن طبیعت و احترام به آن درس بزرگی برای فرزندان خواهد بود.

مدرس مهارت های زندگی اظهار داشت: هر ساله در روز درخت کاری از شعار "هر ایرانی، یک نهال" تکرار می شود. این شعار بسیار ارزشمند است. ما باید یاد بگیریم  وظیفه مان را در برابر طبیعت به درستی انجام دهیم.

وی خاطر نشان کرد: لازم است در سال جدید با انگیزه، پر انرژی و با تلاش به جلو برویم. از امروزمان لذت ببریم و زندگی را از همین لحظه آغاز کنیم. در سال 96 زندگی کردن را در راس امور خود قرار دهیم و مسبب خیر برای دیگران باشیم.

 

نظر شنوندگان


captcha

برای بروزرسانی عبارت روی عکس کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

گفت‌وگوی ویژه

مناظره ها

پرتال پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی