حجت‌الاسلام ذاکر:

امروز بحث هویت‌زدایی انقلابی خیلی شفاف بیان می‌شود

حجت‌الاسلام و‌المسلمین ذاکر گفت: در دهه‌های بعدی انقلاب قضیه هویت‌زدایی انقلابی خیلی نمایان‌تر شده و جلوه بیشتری پیدا کرده است و امروز می‌بینیم که بحث هویت‌زدایی خیلی شفاف بیان می‌شود.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" رادیوگفت‌وگو با موضوع (استراتژی‌های دشمنان انقلاب در هویت‌زدایی انقلابی از نظام جمهوری اسلامی و ضرورت صیانت ازماهیت انقلابی نظام) با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین ذاکر، مدرس حوزه و دانشگاه روانه آنتن شبکه رادیو گفتگو شد.

حجت‌الاسلام ذاکر گفت: بحث هویت‌زدایی از نظام جمهوری اسلامی به ابتدای انقلاب برمی‌گردد، یعنی این موضوع را باید در همان گروه‌ها و افرادی که حتی با امام خمینی (ره) در انقلاب اسلامی همراهی کردند و از همان ابتدا چون با تفکر و چارچوب فکری امام آشنایی داشتند، می‌خواستند در انقلاب اسلامی و یا در شورای انقلاب و مناصبی که بعد از پیروزی انقلاب شکل گرفت، نفوذ کنند.

وی افزود: تا هویت انقلابی را از آن بگیرند، چون با تفکرات آنها جور درنمی‌آمد. آنها اگرچه از وضعیت موجود دل خوشی نداشتند اما با چارچوب فکری امام نیز همراه نبودند. آنچه امام ترسیم و تبیین کرده بود و می‌خواست نظام جمهوری اسلامی را بر آن ساختار بنا شود، با آن هم مشکل داشتند. لذا اگر دقت کنید از همان روزهای نخست این هویت‌زدایی انفاق افتاده و در این دهه‌هایی که گذشته و اکنون نزدیک به چهلمین سالگرد می‌شویم، در حال رسیدن به اوج خودش است.

این مدرس حوزه ادامه داد: این تفکرات گاهی توسط برخی از اشخاص به صورت شفاف بیان نمی‌شد، چون امام در این رابطه خیلی حساس بودند و با کسانی که در این زمینه می‌خواستند گفتگویی داشته باشند، برخورد شدیدی می‌کردند. در دهه‌های بعدی انقلاب می‌بینیم این قضیه خیلی نمایان‌تر شده و جلوه بیشتری پیدا کرده است و امروز می‌بینیم که بحث هویت‌زدایی خیلی شفاف بیان می‌شود.

حجت‌الاسلام ذاکر اظهار کرد: افراد حتی آنچه امام درباره ساختار نظام جمهوری اسلامی مدنظر داشتند و آن اهدافی که امام از بنای انقلاب اسلامی داشتند، تحریف می‌کنند و حتی سخنان ایشان را حاشیه می‌زنند و گاهی با نقل خواب یا خاطرات آنچنانی در این زمینه تلاش کردند. این موارد گاهی غافلانه بوده و گاه تعمدانه و براساس ارتباطی که با جریانات خارج از کشور وجود دارد، همسو شدند و در این زمینه فعالیت کردند.

برای شنیدن فایل صوتی این برنامه دکمه پخش را کلیک کنید

نظر شنوندگان


captcha

برای بروزرسانی عبارت روی عکس کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

گفت‌وگوی ویژه

مناظره ها

پرتال پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی