گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

رئیس مركز بسیج اساتید دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای كشور: احیای تفکر «ما می توانیم» با حمایت و باور دانشجویان

جلیلی در رادیو گفت‌وگو گفت: اگر دانشجو را باور و آنها را حمایت کنیم، باور و زمینه «ما می‌توانیم» را می توان احیا کرد.

1400/09/04
|
15:45
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، دکتر محمدرضا جلیلی رئیس مرکز بسیج اساتید دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور و عضو شورای معاونین سازمان بسیج اساتید کشور با برنامه «گفتگوی علمی» به مناسبت هفته بسیج در مورد اقدامات سازمان بسیج اساتید در راستای آموزش عالی مهارت محور مصاحبه کرد.

جلیلی گفت: بسیج به عنوان یک نهاد برآمده از انقلاب تلاش می‌کند متناسب با نیاز جامعه و بخش صنعت به سمت مسائل روز برود و رویکرد مسئله محوری را در پی گرفته است که در این مسیر اساتید تاثیر بسزایی دارند؛ لذا سازمان اندیشکده های راهبردی و مهارتی را ایجاد کرد تا اساتید کنار هم بنشینند و مسائل بومی استان ها را مطالبه گری و بسته های سیاسی را برای استانداران ارائه دهند تا مشکلات استان برطرف شود.

وی ادامه داد: با توان دانشجویان توانستیم زیرساخت های خوبی ایجاد کنیم و استاد نیز باید روحیه امید و باور را بین دانشجویان پرورش دهد و به همین دلیل اردوهای علم و پیشرفت را برای اساتید در نظر گرفتیم تا از نزدیک با دانشجویان و فعالیت‌های آن‌ها آشنا شوند.

ضرورت تبیین حقایق در مقابل تحریف آن‌ها

رئیس مرکز بسیج اساتید دانشگاه‌های فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه رویکرد بسیج اساتید، ایجاد مراکز نوآوری و شکوفایی با همکاری بنیاد نخبگان است خاطرنشان کرد: اگر دانشجو را باور و آنها را حمایت کنیم، باور و زمینه «ما می‌توانیم» را می توان احیا کرد.

جلیلی در ادامه مصاحبه با رادیو گفت و گو پیرامون جهاد تبیین اظهار کرد: با توجه به آنکه دشمن همواره به دنبال تحریف واقعیات است در مقابل آن باید حقایق را به درستی تبیین کرد؛ بسیج در اندیشکده ها تنها به دنبال کارهای پژوهشی نیست بلکه کارهای روی زمین مانده را نیز به سرانجام می رساند؛ لذا جهاد تبین باید توسط اساتید دانشگاه ها صورت گیرد تا بستر تشکیل دولت اسلامی فراهم گردد.

وی با اشاره به 5 هزار استاد بسیجی در دانشگاه فنی و حرفه ای و 50 هزار بسیجی در سراسر کشور بیان کرد: سازمان بسیج اساتید با نشریاتی در حوزه محتوای دانشگاهی ورود کرده است؛ تلاش هایی شده که بسیج بتواند با وزارت علوم دولت فعلی چالش‌ها و موانع موجود را برطرف نماید و در حوزه های مختلف ورود کند.

اساتید بسیج در تراز شهیدان باشند

این عضو شورای معاونین سازمان بسیج اساتید کشور ضمن اشاره به نقش بسیج اساتید کشور در استارتاپ ها یادآور شد: الگوی تفکر بسیجی توانسته چهره استکبار را کنار بزند؛ در مجامع علمی، بسیج توانسته واکنش‌هایی نشان دهد همچنین در مجمع بین المللی جهان اسلام با شناسایی اساتیدی که نسبت به اسلام دغدغه دارند ورود داشته است.

جلیلی در این برنامه رادیویی با پیشنهاد افزودن فراکسیون مهارت در مجلس شورای اسلامی گفت: اساتید بسیجی باید در تراز شهیدانی مانند شهید چمران باشند؛ آنها باید در عرصه علم حرف اول را بزنند و همچنین در جبهه‌های نظامی و اقتصادی پیشتاز باشند؛ در مقالات نیز اگر به سمت حل مسائل کشور پیش رویم می توان مشکلات موجود در جامعه را شناسایی و برطرف کرد.

بسیج اساتید؛ پیشگامان بیانیه گام دوم انقلاب

رئیس مرکز بسیج اساتید دانشگاه های فنی و حرفه‌ای کشور اظهار کرد: بسیج اساتید باید در بیانیه گام دوم انقلاب پیشگام باشد و برای رسیدن به جامعه اسلامی باید بیش از توان موجود فعالیت کرد. بسیج می تواند در علوم کاربردی افتخارآفرینی نماید و لذا موتور محرکه بیانیه گام دوم، جوانان هستند.

وی راه توسعه و پیشرفت را مسئولیت پذیری دانست و ادامه داد: سبک زندگی غربی، فرهنگ بی مسئولیتی و فرار از ازدواج را به فرزندان آموزش می دهد و لذا وظیفه خانواده‌ها و اساتید دانشگاه است که فرزندان را نسبت به آن آگاه نمایند.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی