صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سیدآقایی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: ازهر سه ازدواج زیردوسال، یکی به جدایی ختم می‌شود

مدرس آموزش خانواده در معاونت زنان‌وخانواده نهاد ریاست‌ جمهوری از آمار غیررسمی خبر داد که نشان می‌دهد از هر سه ازدواجِ زیر دوسال، یکی به جدایی ختم می‌شود.

1400/06/22
|
10:36
|

سیدمهدی سیدآقایی که در برنامه «صبح وگفتگو» سخن می گفت، با اشاره به تکنیک هایی که به آرامش اعضای خانواده می انجامد، اظهار کرد: روزهای کرونایی بسیار سخت است و از طرفِ دیگر با پیامدهای بدِ اقتصادی هم رو به رو هستیم.

وی حضورِ مردان با وجود مشکلاتِ اقتصادی در منازل را مزیدِ بر علت دانست و تصریح کرد: حضور غیر منتظره مردان باعث ایجاد تعارض در خانواده ها می شود.

سیدآقایی بحث را با اشاره به تفاوت های زن و مرد آغاز کرد و گفت: میان زوجین از نظر آفرینش و مباحث اجتماعی تفاوت هایی وجود دارد که اگر تحمل شود، به تفاهم نمی رسند.

وی روی صحبت خود را به سوی دختران و پسرانی برد که به تازگی قصد ازدوج دارند و خطاب به آن ها گفت: دختر و پسر در زمانِ گفتگو از علاقمندی های خاص خود صحبت می کنند؛ بنده معتقدم باید درباره تفاوت های فرهنگی و تربیتی و اجتماعی خود سخن بگویند.

سیدآقایی با بیان این مطلب افزود: زوجین باید بدانند که آیا با وجودِ بسیاری از این تفاوت ها می توانند در کنار یکدیگر و زیر یک سقف زندگی کنند؟!

وی معتقد است جوانان عموما از ویژگی های مشترک سخن می گویند و از مشترکاتِ خود ذوق زده می شوند؛ اما باید بدانند که این اشتراکات بوده تا دو نفر جذب یکدیگر شدند پس امروز نوبتِ سخن گفتن از نقاط اختلاف و افتراق است.

سیدآقایی خاطرنشان کرد: زوجین باید قبل از رفتن زیر یک سقف همدیگر را محک بزنند چون روز های آتی که زیر یک سقف زندگی کردند، نمی توانند اختلافات را تحمل نمایند.

مدرس آموزش خانواده در معاونت زنان‌وخانواده نهاد ریاست‌جمهوری به رادیو گفت‌وگو گفت: اختلاف فرهنگی و تربیتی بسیار مهم است و با نگاهی به آمارهای جدایی زوجین به آمار نگران کننده جدایی پس از دو سال زندگی مشترک می رسیم.

سیدآقایی اضافه کرد: آماری که نشان می دهد از هر سه ازدواجِ زیر دو سال، یکی از آن ها به جدایی ختم می شود، به واقع نگران کننده است. حال آنکه این آمار رسمی نباشد.

وی ادامه داد: ای کاش وزارت بهداشت که آموزش های پیش از ازدواج می گذارد، به این نکته توجه کند که فردِ آموزش دهنده مجرد نباشد چراکه این فرد هیچ تجربه ای از زندگی مشترک ندارد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو