رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

گشت تعزیرات به معنای اعزام مامور نیست

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرتهران گفت: گشت ما به معنای اعزام مامور نیست و هرچه انجام می دهیم، ناظر بر کار دادرسی است.

1399/04/16
|
15:30

محمدعلی اسفنانی در مصاحبه با بخش "باسخنگویان" برنامه "رویداد" ضمن تشریح ساختار و ماهیت تعزیرات حکومتی اظهار کرد: احتکار، گران فروشی، تقلب، کم فروشی و امتناع از فروش در حوزه کالا و خدمات جز صلاحیت های تعزیرات است ولی گاه ضرورت دارد در موارد پلمپ یا اجازه ورود با قوه قضائیه هماهنگ باشیم.

وی افزود: در تهران 4مجتمع ثابت داریم که در خیابان شهید مطهری، میدان بهارستان، سپهبد قرنی و خیابان 12 فروردین مستقر می باشد.

اسفنانی ادامه داد: کانکس های تعزیرات در برخی میادین شهر مانند شوش، امام حسین(ع)، سازمان میوه و تره بار و... آماده دریافت شکایات مردمی هستند.

وی در خصوص نحوه ارتباط گیری تعزیرات با مردم اظهار کرد: سامانه تعزیرات برای مردم آشناست که پیشتر به صورت تلفن گویا و پورتال بود و اخیرا تنها بصورت پورتال درآمده است.

اسفنانی خاطرنشان کرد: ضرورتی به درج نام مردم نیست وتنها گزارشات تنظیم و به ما واصل می شود و تعزیرات ضمن هماهنگی با کارشناسان سازمان صمت، پرونده را تشکیل و رسیدگی خواهند کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران سامانه 124 را دیگر راه ارتباطی مردم در حوزه تخلفات بازار معرفی کرد و افزود: بازرسان اتاق اصناف در صورت مشاهده هر نوع تخلف حکم را صادر می کنند. گشت ما به معنای اعزام مامور نیست و هرچه انجام می دهیم، ناظر بر کار دادرسی است.

دسترسی سریع
رویداد