خبرگزاری ایكنا؛ تغییر روش اعزام زائران به عتبات / متولی جذب دفاتر زیارتی هستند

رئیس سازمان حج و زیارت از تغییر روش اعزام زائران به عتبات خبر داد و گفت: از این پس جذب زائر از طریق این دفاتر زیارتی انجام می‌شود.

1400/08/01
|
14:09

به گزارش ایکنا، علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت در برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌‍وگو با اشاره به تغییر شرایط و وضعیت کلی فرآیندهای زیارت در یک سال گذشته اعلام کرد: با توجه به این شرایط، بازنگری در کل فرآیندهای اجرایی سازمان حج و زیارت داشتیم و در این راستا بیشترین تغییرات در حوزه زیارت عتبات در سوریه انجام شده است.

وی با یادآوری این موضوع که پیش از این اعزام زائر با فراخوان‌های متمرکز صورت می‌گرفت، اظهار کرد: توزیع زائر به وسیله یک شرکت مرکزی به اسم شمسا بین دفاتر زیارتی انجام می‌شد اما این روال تغییر داده شده است زیرا بیش از دو هزار و 500 دفتر زیارتی داریم که در اقصی نقاط کشور پراکنده هستند و جذب زائر از طریق این دفاتر انجام می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت با تصریح بر اینکه برای جلوگیری از رقابت و اینکه تشدید قیمت صورت نگیرد موضوعاتی مانند مسکن، حمل و نقل و تغذیه و تدارکات را با گروه‌های مختلف مورد درخواست پیش قرارداد می‌بندیم، بیان کرد: این پیش قرارداد در سامانه زیارتی قرار می‌گیرد.

وی افزود: دفاتر زیارتی می‌توانند بر اساس سلایق و خواسته‌های زائرین این خدمات را ارائه دهند. زائرین می‌توانند نوع هتل، تعداد روزها و ستاره هتل، سیستم حمل و نقل و سیستم تعذیه خود را انتخاب کنند و گروه‌های زیارتی بر اساس این انتخاب‌ها شکل می‌گیرد. مسائلی مانند بیمه و بهداشت و درمان و همچنین مباحث فرهنگی نیز به صورت متمرکز ساماندهی و خدمات‌دهی می‌شود.

انتهای پیام

دسترسی سریع