ویژه برنامه های اربعین را از رادیو گفت و گو بشنوید «چهل پرده اشک» از اربعین حسینی روایت می کند

به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی رادیو گفت وگو ویژه برنامه هایی را برای پخش از این شبکه درنظر گرفته است.

1398/07/26
|
10:00

به گزارش رادیو گفت و گو، برگزاری عزاداری‌های ماه محرم به‌ مناسبت شهادت حضرت سیدالشهدا علیه السلام جایگاه ویژه‌ای در آموزه‌ها و مراسم مذهبی ما دارد، در این میان، آموزه‌های دینی تنها به ضرورت برپایی عزاداری عاشورا تأکید نکرده‌اند، بلکه روایات ویژه‌ای درباره لزوم برپایی مراسم اربعین حضرت سیدالشهدا علیه السلام وجود دارد.

اربعین، چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) است که جان خود و یارانش را فدای دین کرد، از آنجا که گرامیداشت خاطره شهید و احیاء اربعین وی، زنده نگهداشتن نام ، یاد و راه اوست و زیارت، یکی از راههای یاد و احیاء خاطره است، زیارت امام حسین (ع) بویژه در روز بیستم ماه صفر که اربعین آن حضرت است، فضیلت بسیار دارد.

یکی از جلوه های بسیار زیبای اربعین حسینی حرکت پیاده خیل مشتاقان آن حضرت است که حماسه ای وصف ناشدنی و جلوه ای درک ناشدنی را می آفریند، دشمنانی که زیارت چند هزار نفره سابق را در اربعین حسینی تحمل نکردند امروز نظاره گر حرکت سیل گونه و میلیونی زائران آن حضرت است که بصورت خودجوش و کاملا مردمی چشمان جهانیان را مات و مبهوت خود ساخته است.

این پدیدۀ بی نظیر و بی سابقه در واقع حرکت عشق و ایمان است، امروزه همه ما ثمره قیام و خون امام حسین(ع) را می‌بینیم، اگرچه دشمنان اقدامات مختلفی انجام دادند که مردم را از امام حسین(ع) جدا کنند اما همه ساله میلیون‌ها نفر همایش اربعین را به عشق امام حسین(ع) راه می‌اندازند.

آنان که انگیزه عدالت خواهی دارند امام حسین(ع) را به عنوان سنبل عدالت در مقابل ظلم شناخته‌اند و دست از پا نمی‌شناسند از تمام نقاط جهان خود را به کربلا می‌رسانند یا در شهرهای خود برای امام حسین(ع) مجلس برپا می‌کنند.

حماسه اربعین حسینی یک حرکت هدفمند است که به عنوان تابلوی حق در مقابل شیطان‌پرستان ایستاده است و در شرایطی که مکتب‌های مادی به بن‌بست رسیده‌اند، امام حسین(ع) سنبل عدالت است.

در راستای گرامیداشت اربعین حسینی رادیو گفت و گو ویژه برنامه هایی را با موضوعات متنوع برای پخش از این شبکه درنظر گرفته است.

ویژه برنامه «اربعین دیدار» ساعت 22، بیست و ششم مهر با بخش های مختلف و با حضور کارشناسان به بررسی حرکت عظیم عاشقان اباعبدالله همراه با هوشیاری و بیداری می پردازد که علاوه بر شور و حرکت عظیم از لحاظ معنوی، قرابت نزدیکی میان ملت‌های عاشق خاندان رسالت بویژه میان دو ملت ایران و عراق ایجاد کرده است.

همچنین «گفتگوی سیاسی» نیز در دو ویژه برنامه، روزهای بیست و ششم ساعت 18:00 به بررسی و تحلیل اهمیت راهپیمایی اربعین در وحدت مسلمان جهان و بیست و هفتم مهر ساعت 16:00 به بررسی عوامل سکوت رسانه های فارسی معاند، شبکه های غربی و عربی در پوشش راهپیمایی اربعین می پردازد.

دکتر مهدی اقراریان(کارشناس مسایل سیاسی)، دکتر زهره الهیان(نماینده ادوار مجلس)، حجت الاسلام سید مجتبی اکرمی(مدرس حوزه)، دکتر عبدالله چینی چیان(کادشناس مسایل راهبردی)، مرضیه السادات کعبیان پور(کارشناس ارشد شیعه شناسی ، مریم خندابی(مدرس دانشگاه) از مهمانان ویژه برنامه های گفت و گوی سیاسی هستند.

برنامه دیگر با عنوان «از سکوت تا بایکوت» روز بیست و هفتم مهر ساعت 8:00 با موضوع تاثیر فضای مجازی در افزایش حضور در پیاده روی اربعین و انعکاس پیام این اجتماع میلیونی با حضور دکتر علیرضا داوودی (کارشناس رسانه ) و دکتر علیرضا ابوالفضلی( رییس بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب) به روی آنتن رادیو گفت و گو می رود.

«چهل پرده اشک» عنوان ویژه برنامه دیگری از رادیو گفت و گوست که روز بیست و هفتم مهر ماه ساعت 9:00 با حضور کارشناسان مذهبی به بررسی فلسفه اربعین حسینی، توصیه به زیارت امام حسین(ع) و همچنین برکات اجتماع عظیم عاشقان اباعبدالله (ع) برای امت اسلامی می پردازد.

دو ویژه برنامه «پیاده تا جاده» ، «کربلا جاریست» در روز بیست و هفتم مهرماه ساعت 14:30 ، 15:45 با تحلیل اهداف پیاده روی اربعین و راز مانایی قیام امام حسین (ع) از این شبکه رادیویی پخش خواهد شد.

مخاطبان رادیو گفت و گو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

دسترسی سریع