گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

ابوذر ندیمی مطرح كرد: بخش خصوصی باید با عزم و اراده جدی وارد میدان اقتصادی بشود

مشاور عالی سازمان و برنامه وبودجه با اشاره به اینکه چند هزار پروژه آماده واگذاری به بخش خصوصی برای تکمیل است، گفت: بخش خصوصی باید با عزم و اراده جدی وارد میدان اقتصادی بشود.

1396/08/30
|
14:45
|

ابوذر ندیمی مشاور عالی سازمان و برنامه وبودجه در برنامه گفت و گو اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص سهم بخش خصوصی از اقتصاد پسابرجام اظهار کرد:بخش خصوصی در اقتصاد ایران هنوز خودش را باور نکرده است و نمی توانیم تنها بگوییم که مانع برای انجام کارها وجود دارد بلکه باید توجه کنیم که عزم و همت کافی در این راستا وجود ندارد و دولت آمادگی دادن جای خودش را به بخش خصوصی دارد.

وی با اشاره به اینکه چند هزار پروژه آماده واسپاری به بخش خصوصی برای تکمیل است گفت: بخش خصوصی باید با عزم و اراده جدی وارد میداناقتصادی بشود، زیرا اکنون شرایط برای این بخش آماده شده اما در حال حاضر آنطور که انتظار می رود این بخش در صحنه حضور ندارد.

مشاور عالی سازمان و برنامه وبودجه تصریح کرد: در قانون اصل 44 اصل بر واگذاری است اما دولت شرکتی برای واگذاری ندارد و برای بانک ها نیز در قانون رفع موانع حدی را مشخص کرده ایم که بانک ها نباید بنگاهداری بکنند .

ندیمی با بیان اینکه اکنون مانعی برای حضور بخش خصوصی در اقتصاد وجود ندارد، بیان کرد:کل مبلغی که بخش خصوصی درنظر گرفته است 100 هزار میلیارد تومان است که با این میزان نمی توان تمام اقتصاد را مدیریت کرد.

وی در پایان افزود: امیدواریم امسال بتوانیم نقش بخش خصوصی را در اقتصاد پر رنگ تر ببینیم زیرا هیچ مانعی برای فعالیت های این بخش در اقتصاد وجود ندارد و فقط عزم و همت فعالان این بخش می تواند در این خصوص راهگشا باشد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی