گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

نجفی نیا در مصاحبه با رادیو گفت و گو: توانمندی و مردمی سازی اقتصاد از اولویت های اقتصاد مقاومتی است

مدیر کارآمدی و سازندگی بسیج زنان کشور گفت: در مردمی سازی اقتصاد باید آحاد مردم جامعه را توانمند کرد تا در فعالیت های مولد و سازنده مشارکت کنند وهیچ فردی نباید از امکانات تولید و آموزش و مجوزها محروم شود.

1396/09/07
|
11:45
|

خانم مهندس ثریا نجفی نیا مدیر کارآمدی و سازندگی بسیج زنان کشور، در برنامه اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص اقتصاد مقاومتی؛نقش بسیج در کارآفرینی و صنایع تبدیلی اظهار کرد:معنای اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد در مقابل تحریکات و تکانه های جهانی مقاوم باشد و همچنین اقتصاد باید متکی به مردم باشد .

وی افزود: اقتصاد ما باید در منطقه حرف اول را بزند که این امر مستلزم سه مولفه است، که به به ترتیب عبارتند ازکارآفرینی، خطر پذیری و نوآوری .

نجفی نیا با شاره به اینکه بسیج جامعه زنان در مردمی کردن اقتصاد ورود خوبی داشت است، گفت: بحث برنامه ریزی خانوداه در مسائل اقتصادی شامل دو قسمت اصلاح الگوی مصرف و ثروت آفرینی یا ایجاد ارزش افزوده است که در بحث اول بسیج جامعه زنان اصلاح الگوی مصرف را برای خانم های خانوداه به خوبی تبیین کرده است.

مدیر کارآمدی و سازندگی بسیج زنان کشور گفت: در احکام، اخلاق و سواد اقتصادی ،باید بسترسازی کنیم و این موارد را در جامعه ترویج بدهیم که بسیج جامعه زنان در این سه بعد ورود پیدا کرده است .در احکام اقتصادی توجه به حلال و حرام در کسب و کار است که ما خانوده ها را توجیه می کنیم که از چه راهی درآمد داشته باشید که به نحوی آنها را به سمت مبارزه با قاچاق کالا سوق می دهیم.

وی افزود: در مردمی سازی اقتصاد باید آحاد مردم جامعه را توانمند کرد تا در فعالیت های مولد و سازنده مشارکت کنند وهیچ فرادی نباید از امکانات تولید و آموزش و مجوزها محروم شود و همچنین باید با شبکه سازی زنجیره تامین را به کار و سرمایه مردم نظم داده بشود.

مدیر کارآمدی و سازندگی بسیج زنان کشور تصریح کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد پایدار ما باید شغلی را ایجاد کنیم که پایدار باشد نه اینکه پس از گذشت یک الی دو سال این شغل دیگر وجود نداشته باشد.

نجفی نیا در پایان بیان کرد: بحث تعاونی ها حمایت های بسیار زیادی را از طرف دولت می طلبد اگرچه این کار مردمی است و بسیج سازندگی هم به این حوزه ورود پیدا می کند اما اگر خواهان شبکه سازی دقیق و وتکمیل زنجیره هستیم پشتیبانی های دولت در این راه نیز کمک کننده است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی