گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

عضو فراكسیون اقتصادی مجلس: تسهیلات اعطایی باید تنها در حوزه اشتغالزایی استفاده شود

عضو فراکسیون اقتصادی مجلس گفت: هدف ما دسترسی آسان افراد به تسهیلات است و از طرف دیگر این تسهیلات صرفا در حوزه اشتغال به کار گرفته شود.

1396/11/24
|
11:58
|

عباسعلی پوربافرانی، عضو فراکسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در برنامه گفت وگوی اقتصادی رادیو گفت وگو در خصوص کارآفرینی و اشتغال، گفت: مجلس در تصویب تسهیلات اشتغال در شهرها و روستاهای زیر 10 هزار نفر کارها را انجام داده و در حال حاضر این امر در دست دستگاه های متولی اجراست.

وی افزود: ظاهرا دستورالعمل 1.5 میلیارد دلار تسهیلات اشتغالزایی ابلاغ شده است و امیدواریم با این امر در روستاها در خصوص اشتغال فعالیت های خوبی رقم بخورد.

عضو فراکسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: شاید به دلیل برخی از محدودیت ها نتوانیم در اشتغال های بزرگ چندان موفق عمل کنیم، اما اگر بتوانیم این میزان تسهیلات را در روستاها در حوزه کارگاه های کوچک و زودبازده سرمایه گذاری کنیم این امر اثرگذاری مناسب تری دارد.

پور بافرانی تصریح کرد: در حوزه پرداخت تسهیلات علی رغم برخی ضوابط و دستورالعمل ها متاسفانه وحدت رویه در موسسات وبانک ها نداریم برخی از بانک ها در اخذ منابع تسریع می کنند، اما بعضی دیگر با مانع تراشی هایی پرداخت را به تعویق می اندازند که امیدواریم حداقل هایی در نظر گرفته شود که روستاییان با آسایش خاطر بیشتری از این تسهیلات استفاده کنند.

عضو فراکسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هدف ما دسترسی آسان افراد به تسهیلات است و از طرف دیگر اینکه این تسهیلات صرفا در حوزه اشتغال به کار گرفته شود که ضروری است نظارت های لازم در این خصوص انجام بگیرد.

وی در خصوص چگونگی بازاریابی روستاییان برای فروش محصولاتشان بیان کرد: در حال حاضر فضای اینترنتی و بازار الکترونیکی که ایجاد شده است این زمینه را فرام کرده که حتی یک روستایی بتواند محصول خودش را در دنیا به فروش برساند .

پور بافرانی در ادامه افزود: البته این ظرفیتی است که در اختیار روستاییان قرار دارد، اما مسئولان و دستگاه های متولی باید زمینه این امر را فراهم کنند تا این افراد بتوانند بهره برداری لازم از این فضا را بکنند.

وی توضیح داد: در حال حاضر بسیاری از کالاهای مورد نیاز ما از چین وارد می شود و بازار کشور ما تحت اشغال این کالاهاست، این در حالی است که روستاییان ما توانایی این را دارند که کالاهای بسیار با کیفیت تراز این اجناس وارداتی را تولید کنند.

عضو فراکسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما باید زمینه را برای معرفی و شناسایی محصولات روستایی فراهم کنیم که در این راستا می توانیم از نمایشگاه ها و رسانه های مختلف برای بازاریابی و بازارسازی بهره ببریم.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی