گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس: درباره محصولات تراریخته خلا قانونی نداریم

رمضانعلی سبحانی فر عنوان کرد: مقوله محصولات تراریخته گرچه پدیده جدیدی است اما قوانین مربوط به آن در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است به معنای دیگر خلا قانونی در این خصوص وجود ندارد.

1398/07/25
|
09:15
|

برنامه " گفت و گوی اقتصادی " با موضوع ضرورتهای استاندارد در ساز و کار تولید ویژه روز جهانی استاندارد در ارتباط تلفنی با دکتر رمضانعلی سبحانی فر ، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

رمضانعلی سبحانی فر با بیان اینکه ابزار نظارتی نمایندگان مجلس ، سوال و استیضاح است ، عنوان کرد : نظارت دارای چند لایه است که بخشی از آن مستقیم و بخشی غیر مستقیم است. لذا علاوه بر مجلس ، دستگاه های دیگر مانند سازمان بازرسی و .. باید وظایف خود را انجام دهند .

وی در پاسخ به انتقادی در خصوص کوتاهی مجلس شورای اسلامی در موضوع واردات محصولات ترایخته ، توضیح داد : این مقوله گرچه پدیده جدیدی است اما قوانین مربوط به آن در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است به معنای دیگر خلا قانونی در این خصوص وجود ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد : درباره نظارت بر حسن اجرای قوانین مربوط به ترایخته نیز گزارشات ارسالی مورد پیگیری جدی قرار گرفته و از مسئولین مربوطه درباره آن سوال شده است. درواقع وظیفه نظارت عالیه مجلس در مواقع ضروری انجام شده است.

سبحانی فر خاطر نشان کرد : در خصوص عدم رعایت قوانین مربوط به محصولات ترایخته ، ابتدا دستگاه های نظارتی باید به صورت مستقیم این مسئولیت را انجام دهند و کنترل دقیق و جدی بر این موضوع حساس داشته باشند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی