گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

مقدس در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ تخلف محرز بانک‌ها از مصوبات «ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید»

رئیس کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از تولید در استان تهران گفت: مصوبات «ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید» برای همه مراجع اجرایی و دولتی الزامی است اما متأسفانه بانکها به این مصوبات عمل نمی کنند.

1399/09/08
|
09:49
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، محسن مقدس، رئیس دبیرخانه و رئیس کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از تولید در استان تهران و قاضی دادگستری با برنامه «گفتگوی اقتصادی» درباره حمایت های قضایی در مسیر رفع موانع تولید و بازگشت اموال مفسدان اقتصادی به بیت المال مصاحبه تلفنی کرد.

این قاضی دادگستری تولید را پایه و زیربنای اصلی اقتصادی کشور خواند و افزود: هرچه قدر که کشور در حوزه تولید قوی تر باشد رشد اقتصادی و درصد اشتغال و درآمدزایی هم بیشتر خواهد شد.

وی متذکر شد: مصوبات «ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید» برای همه مراجع اجرایی و دولتی الزامی است اما متأسفانه بانکها به این مصوبات عمل نمی کنند.

مقدس معتقد است که این اقدام بانکها از دیدگاه حقوقی، به منزله عدم اجرای مقررات دولتی و منطبق با ماده 576 قانون مجازات اسلامی بوده و لذا مسئول بانک در صورت عدم اجرای این مصوبات باید به انفصال محکوم شود.

رئیس کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از تولید در استان تهران تأکیدکرد: بانکها و دستگاه های دولتی باید مصوبات این ستاد را اجرایی کنند و در صورت عدم اجرای این مصوبات با اعلام جرم از سوی دادستانها و یا اعلام شکایات مورد رسیدگی قرار خواهندگرفت.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی امروز به امید تولیدکنندگان تبدیل شده گفت: رویکرد مترقی مقام معظم رهبری و نگاه ویژه آیت الله رئیسی در این دستگاه جریانی را ایجاد کرده تا کاستی ها و کم کاری دستگاه های اجرایی و دولتی در این حوزه جبران شود.

رئیس کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از تولید در استان تهران متذکر شد: پویا کردن اقتصاد و ارائه راهکارهای اقتصادی و نظارت بر مدیران دولتی و رونق تولید وظیفه دولت است تا کار به قوه قضائیه نکشد اما شاهدیم که وام هایی چند هزار میلیاردی بدون تضامین مطمئن به مفسدان اقتصادی اعطا شده و این کم کاری ها، دستگاه قضایی را بیش از گذشته به زحمت انداخته تا این وجوه را به سختی از مفسدان باز پس گیرد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی