گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

لزوم آگاهی بخشی به مردم درمورد شناخت کالای با کیفیت

محمودی در رادیو گفت وگو بر لزوم آگاهی بخشی به مردم درمورد کالاهای با کیفیت و استاندارد تأکید و اظهارکرد: ما دستگاه های کلیدی و پاسخگو به مردم را در این زمینه حساس می کنیم.

1400/08/19
|
15:37
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر بهروز محمودی، معاون راهبری بهره وری سازمان ملی بهره وری با برنامه «گفتگوی اقتصادی» درمورد پیش نیازهای کیفی سازی تولیدات ملی گفتگو کرد.

محمودی درمورد نقش کیفیت و بهره وری در تعادل سازمانی گفت: «بهره وری» موضوعی است که در آن نگاه جامعیت و یکپارچگی بین مفاهیمی از قبیل کیفیت و بهبود و پیشرفت در کنار هم قرار می گیرند.

وی بحث بهره وری را به معنای کیفیت رشد اقتصادی خواند و افزود: رشد اقتصادی اصولاً یا از محل افزایش کمی نهاده ها و یا از طریق بهبود کیفیت نهاده ها تأمین می شود.

معاون راهبری بهره وری سازمان ملی بهره وری گفت: بسیاری از برنامه ها که برای ارتقای بهره وری در سطح دستگاه ها و سازمانها و بنگاه ها تعریف می شوند از جنس اهداف تعالی سازمانی ذیل اهداف کیفی سازی دنبال می شوند.

محمودی خاطرنشان کرد: بحث کیفیت در موارد متعددی چون نهاده ها، تصمیم گیری و تصمیم سازی، بهبود کیفیت هدفگذاری های کمی و بهبود کیفی مهارت های نیروی انسانی وجود دارد و دنبال می شود.

این مقام مسئول اظهارکرد: طبق تعاریف جدیدی که وجود دارد کیفیت آن چیزی است که برای مشتریان ارزش ایجاد می کند اما این یک مفهوم نسبی است چراکه ارزش، متناسب با سطح آگاهی و رفاه جامعه متغیر و متفاوت خواهد بود و بنابراین سطح استانداردها نیز در طول زمان تغییر خواهدکرد.

محمودی در رادیو گفت وگو، شناسایی و رصد نیازهای مشتریان در بازار را برای افزایش کیفیت کالاها و خدمات ضروری خواند و گفت: بحث رقابت، بهبود فضای کسب و کار و سرمایه گذاری از جمله مولفه های مشترک در افزایش کیفیت و بهره وری است.

معاون راهبری بهره وری سازمان ملی بهره وری بر لزوم آگاهی بخشی به مردم درمورد کالاهای با کیفیت و استاندارد تأکید و اظهارکرد: ما دستگاه های کلیدی و پاسخگو به مردم را ر این زمینه حساس می کنیم تا این اتفاق بیفتد و مردم مطالبه گری کنند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی