گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

به دنبال خشكسالی و سرما در سال زراعی جاری: پیش بینی‌ حاکی از خسارات زراعی بالاست

مدیر امور برنامه ریزی و توسعه فناوری صندوق بیمه کشاورزی در رادیو گفت وگو با بیان اینکه ما مرتباً در معرض خطرات و بحران های مختلف هستیم گفت: ما در سال زراعی جاری با سرما و خشکسالی مواجهیم و پیش بینی از خسارت ها نیز بسیار بالاست.

1400/09/14
|
10:13
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر فاضل سجادی، مدیر امور برنامه ریزی و توسعه فناوری صندوق بیمه کشاورزی با برنامه «گفتگوی اقتصادی» درمورد نقش صنعت بیمه در بحران های اقتصادی گفتگو کرد.

سجادی با بیان اینکه ما مرتباً در معرض خطرات و بحران های مختلف هستیم گفت: به عنوان مثال در سال زراعی جاری با سرما و خشکسالی مواجهیم و پیش بینی از خسارت ها نیز بسیار بالاست.

وی افزود: اگر صندوق بیمه به عنوان یک صندوق حمایتی نتواند به موقع از کشاورزان حمایت کند کشاورزان هم در آستانه خروج از چرخه تولید قرار خواهند گرفت و در نهایت احتمال مهاجرت و حاشیه نشینی افزایش می یابد و تأمین امنیت غذایی جامعه نیز به مخاطره خواهد افتاد.

مدیر امور برنامه ریزی و توسعه فناوری صندوق بیمه کشاورزی با اشاره به اینکه یک میلیون و 500 هزار نفر از کشاورزان کشور تحت پوشش بیمه ای ما قرار دارند اظهارکرد: محصولات کشاورزان در بخش های مختلف در مقابل عوامل خطر به ویژه خشکسالی، سرما و سیل بیمه می شوند و قرارداد بیمه ای تحویل آن ها داده خواهدشد.

سجادی با اشاره به اینکه دولت میانگین 60 درصد حق بیمه ها را پرداخت می کند و 40 درصد را هم کشاورزان و دامداران می پردازند گفت: صندوق بیمه در صورت هر اتفاقی کارشناسان خود را به محل اعزام می کند تا میزان خسارت را برآورد و بررسی و مبلغ خسارت را به کشاورزان پرداخت کنند.

مدیر امور برنامه ریزی و توسعه فناوری صندوق بیمه کشاورزی درمورد کارکرد بیمه پایه و فاجعه بار توضیح داد: در این نوع بیمه، کشاورز و دامدار حق بیمه اندکی می پردازند و در صورت خسارت دیدن، غرامت خیلی خوبی دریافت خواهند کرد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی