گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

استادیار دانشكده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت: متوسط سن مدیران موفق 45 سال است

مسیح طهرانی در رادیو گفت و گو گفت: تجربه جهانی در حوزه استارتاپی نشان می‌دهد متوسط سن مدیران موفق 45 سال است؛ کسانی که این شرکت‌ها را راه اندازی می‌کنند باید پخته باشند.

1400/09/02
|
10:36
|

به گزارش رادیو گفت و گو، دکتر مسعود مسیح طهرانی استادیار دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت و مسئول رویدادهای استارتاپی بسیج اساتید کشور با برنامه «گفتگوی علمی» به مناسبت هفته بسیج در مورد اقدامات سازمان بسیج اساتید کشور در حوزه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها مصاحبه کرد.

مسیح طهرانی گفت: جایگاه علمی ما خوب است اما از لحاظ حل موضوعات کشور جایگاه چندان خوبی نداریم که شرکت‌های دانش بنیان از رویکردهای پرداختن به حل مسائل است.

وی همچنین نگرانی‌ها در موضوعات را نشانه رشد دانست و ادامه داد: موضوع ارتباط دانشگاه با صنعت دغدغه است و لذا باید به عنوان نقش آفرین واسط عمل کنیم که فضاهای نوآفرینی از جمله عناصر کمک کننده به این حوزه می‌باشد.

مسئول رویدادهای استارتاپی بسیج اساتید کشور با بیان اینکه صنعت بدون حمایت چاره‌ای جز پژوهش ندارد خاطرنشان کرد: مراکز نوآفرینی در همه جای دنیا شکل گرفته‌اند و به دنبال ثروت آفرینی هستند و صنعت نیز باید در راه اندازی این مراکز یاریگر باشد.

وی گفت: تعریف ما از بسیج، بسیج کردن اساتید و مسیر دانشجویان است و کاری با حجاب و شدت دین افراد نداریم؛ لذا هدف این است که با بسیج منابع، اهداف انقلاب را پیاده سازی کنیم.

مسیح طهرانی در مصاحبه با رادیو گفت و گو با تاکید بر اینکه به دنبال بسیج کردن منابع هستیم اظهار کرد: رهبری تاکید دارند که نگاهی نو، آسیب شناسانه و روزآمدساز نسبت به فرهنگ داشته باشند و لذا همه باید وظایف خود را به خوبی انجام دهند؛ همچنین تاکید داشتند که باید به تمدن علم ساز برسیم و سازنده باشد تا همه از آن الگوبرداری نمایند.

استادیار دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت اضافه کرد: اگر طرح‌هایی برای ایده‌های نوآفرینی بیاید به طرح‌های برتر جایزه داده می‌شود و سایر طرح‌ها را نیز حمایت می‌کنیم و تلاش می‌کنیم در رویدادهای نسل جدید این حمایت را پیش بگیریم.

وی در ادامه این برنامه رادیویی در مورد نقش جهاد تبیین در اساتید بسیج اظهار کرد: بسیج اساتید در کنار سایر نهادها و مردم یکی از تکه‌های پازل جهاد تبیین است؛ در این موضوع نباید صورت مسئله‌ها را پاک کرد؛ همچنین در معاونت پژوهش محتواهایی تولید می‌شود که قابل دفاع باشد؛ کرسی‌های ترویجی و نقد و نظر داریم و لذا در این معاونت کاری که مورد تایید نباشد را دنبال نمی‌کنیم.

مسیح طهرانی با بیان اینکه برای رویدادهای استارتاپی بودجه و فضا گذاشته شود خاطرنشان کرد: در خاورمیانه در تولید علم جایگاه خوبی داریم که این جایگاه رو به تنزل است و اگر تلاش نکنیم با شعار نمی‌توان این جایگاه را حفظ کرد.

این استادیار یادآور شد: تجربه جهانی در حوزه استارتاپی نشان می‌دهد متوسط سن مدیران موفق 45 سال است؛ کسانی که این شرکت‌ها را راه اندازی می‌کنند باید پخته باشند و در واقع ما باید از آنها حمایت کنیم تا پخته شوند.

وی در پایان رویداد ایده آل را رویدادی دانست که روی آن کار شده و در مسیر شکل گیری محصول قرار بگیرد.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی