گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

یك نماینده مجلس گفت: در حوزه ی فضای مجازی خلا قانونی وجود ندارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عدم سامان بخشی به اوضاع فضای مجازی همواره باعث گمراهی و انحراف مردم خواهد شد.

1396/07/13
|
11:00
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی فقدان و ضرورت سواد رسانه ای، با حضور رمضانعلی سبحانی فرد (عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه رمضانعلی سبحانی فرد با اشاره به لزوم سامان دهی وضعیت رسانه ها در کشور، گفت: فضای مجازی یک تکنولوژی و فضای جدیدی را در اختیار مردم قرار داده است، به طوری که این فضا به قوانین جدید نیاز دارد.

وی با اشاره به این که بازنگری قانون در حوزه ی رسانه های جدید یک امر ضروری است، اظهار داشت: تصویب قوانین و آیین نامه های جدید باید همواره همگام با رشد و گستردگی رسانه های مختلف در کشور پیشرفت کرده و مورد بازنگری قرار بگیرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه اضافه کرد: شایسته است تا دستگاه های اجرایی در حوزه های مختلف نیازها و ضعف های قانونی در عرصه ی رسانه های مجازی را مورد بررسی قرار داده و در قالب لایحه های گوناگون به مجلس شورای اسلامی تحویل دهند.

وی با بیان این که فضای مجازی فضایی مملو از اطلاعات مختلف است، عنوان کرد: دستگاه های متولی در حوزه ی فضای مجازی باید تلاش های بسیاری را در راستای هدف مند و نظام مند بودن رسانه ها در کشور داشته باشند، به طوری که اعتماد مردم به این رسانه های مختلف افزایش پیدا کند.

رمضانعلی سبحانی فرد همچنین در ادامه افزود: عدم سامان بخشی به اوضاع فضای مجازی همواره باعث گمراهی و انحراف مردم خواهد شد.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی