گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

در گفت و گوی اجتماعی مطرح شد: ارتباط صحیح با خداوند انسان را در مسیر سعادت قرار می دهد

یک روانپزشک اظهار داشت: ارتباط صحیح و سالم با خداوند همواره به الگوهایی مختلف نیاز دارد، از این رو بهترین الگوها می توانند الگوهایی باشند که خداوند به آن ها اشاره داشته است.

1396/09/16
|
12:44
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی درک مفهوم سبک زندگی اسلامی و آسیب شناسی و گرایش خانواده های اسلامی به سبک زندگی غربی در سایه توجه به سبک زندگی پیامبر اکرم (ص)، با حضور دکتر سهراب کیان (روانپزشک) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر سهراب کیان با اشاره به این که جنبه های مختلف الگوگیری از زندگی پیامبر اسلام، گفت: ارتباط انسان با خدا، ارتباط با خود و ارتباط با سایر انسان ها از جمله محورهای اصلی هستند که در موضوع پیروی از سبک و شیوه ی زندگی پیامبر می تواند بر انسان موثر باشد.

وی همچنین در ادامه افزود: سعادت انسان در زندگی همواره زمانی میسر خواهد شد که ارتباط با خالق را در روند صحیح و مطلوب برقرار کند، در حالی که انسان ها به تنهایی معرفت لازم برای برقرار ارتباط صحیح با خدا را ندارند؛ به طوری که انسان فقط به واسطه ی فطرت خویش دست به ارتباط با خدا می زند.

این روانپزشک همچنین در ادامه اضافه کرد: ارتباط صحیح و سالم با خداوند همواره به الگوهایی مختلف نیاز دارد، از این رو بهترین الگوها می توانند الگوهایی باشند که خداوند به آن ها اشاره داشته است.

وی در خصوص ارتباط انسان با خویش توضیح داد: حوزه ی تمرکز، شناختی، گفت و گو و غیره از جمله مواردی هستند که اسباب برقراری ارتباط انسان با خویش را برقرار می کنند، به طوری که هر شخص در مواقع مختلف از طریق راه های مختلف این نوع از ارتباط را برقرار می کند.

دکتر سهراب کیان با اشاره به ارتباط انسان با سایر انسان ها، توضیح داد: در حوزه ی اجتماعی نیازهای های یک فرد همواره گسترش پیدا می کنند، بر همین اساس میزان الگوگیری از پیامبر اسلام در حوزه ی ارتباط با سایر انسان ها باید افزایش پیدا کند، در حالی که بسیاری از انسان ها در این حوزه از الگوگیری توجه و تمرکز کافی را ندارند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی