گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

رئیس مركز سنجش آموزش و پرورش گفت: کنکور یک رقابت آموزشی نیست

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش اظهار داشت: کنکور یک آزمون رقابتی سنگین است که بدون در نظر گرفتن میزان سواد افراد شرکت کننده فقط دست به تفکیک و اولویت بندی دانش آموزان در دانشگاه ها می زند.

1396/09/21
|
12:45
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی کلاس ها و آموزشگاه ‌های کنکور و ضرورت ساماندهی آن ها در کشور با حضور دکتر عبدالرسول عمادی (رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر عبدالرسول عمادی با اشاره به دلیل وجود آموزش های غیر رسمی تحصیلی در کشور، گفت: در حال حاضر مجوز فعالیت آموزشگاه های کنکور از طرف وزارت آموزش و پرورش به مراکز استانی واگذار شده است، به طوری که ارائه ی مجوز به واسطه ی شوراهایی صادر می شود که در اداره کل آموزش و پرورش استان ها تشکیل می شوند.

وی همچنین در ادامه افزود: بسیاری از آموزشگاه های کنکور به دلیل رقابت شدید افراد در کنکور به تاسیس رسیده و مشغول به فعالیت شده اند.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با بیان این که موضوع کنکور برای هر جامعه ای یک معضل است، اظهار داشت: در حالت کلی کنکور یک آزمون رقابتی سنگین است که بدون در نظر گرفتن میزان سواد افراد شرکت کننده فقط دست به تفکیک و اولویت بندی دانش آموزان در دانشگاه ها می زند.

وی با بیان این که کنکور یک رقابت آموزشی نیست، عنوان کرد: بدون شک کنکور خارج از موضوع رقابت تحصیلی و تربیتی، یک رقابت ناسالم درسی است.

دکتر عبدالرسول عمادی در خصوص فرآیند صحیح جذب دانش آموز در دانشگاه های کشور، توضیح داد: شایسته است که جذب دانش آموزان در دانشگاه ها همواره به واسطه ی بررسی سوابق تحصیلی 12 ساله ی افراد صورت بگیرد؛ به طوری که این بررسی و تحلیل در کنار یک مصاحبه ی حضوری، وضعیت و شاخص ورود به دانشگاه ها مشخص کند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: کنکور برای زمان و شرایطی طراحی شده است که ظرفیت و تعداد دانشگاه های کشور به حد چشم گیری کم تر از تعداد دانشجو باشد.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با بیان این که هیجان و رقابت ناسالم در کنکور همواره باعث گرمی تنور آموزشگاه های کنکور در کشور می شود، اظهار داشت: اشتیاق به رقابت در کنکور همواره بسیاری از خانواده ها را در مسیرهای گوناگونی به سمت آموزش های غیر رسمی به واسطه ی آموزشگاه های کنکور می کشاند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی