گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی انتقاد كرد: تاخیر 11 ماهه در پرداخت کارانه پزشکان

دکتر لاری پور گفت: به طور متوسط 11 ماه است که پزشکان کارانه های خود را دریافت نکرده اند.

1397/04/27
|
12:46
|

برنامه " گفت و گوی اجتماعی " رادیو گفت و گو با موضوع تبعات بدهی بیمه ها به داروخانه ها و با حضور دکتر رضا لاری پور عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی به روی آنتن رفت.

دکتر لاری پور در ابتدای مطلب با اشاره به علت بدهی بیمه ها اظهار داشت: سازمان های بیمه گر سهم بیمه افراد را از ابتدا دریافت می کنند اما دولت بخشی از هزینه های خود را از منابع سازمان های بیمه گر تامین می کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی افزود: در دولت جدید حجم زیادی از افراد به بیمه شدگان اضافه شدند و بیمه همگانی پوشش و گستردگی بیشتری پیدا کرد. با این اوصاف سازمان های بیمه گر باید به دنبال تامین و ثبات منابع خود باشند که متاسفانه فعالیتی در این راستا انجام نشده است.

دکتر لاری پور خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی کشور مانند بنگاه داری در سازمان های بیمه گر، شرکت ها و هلدینگ های متعدد که باید سودآوری داشته باشند و همچنین عدم ثبات مدیریتی و یا ناتوانی در تحلیل و تجزیه مسائل اقتصادی بیمه ها را از نظر مالی دچار اشکال کرده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مطرح کرد: تنوع و تکثر بیمه ها در کشور بیشتر در حوزه های غیردرمانی اتفاق افتاده است و این توانایی در سازمان های بیمه ای وجود ندارد که بتواند این حجم از نقدینگی را برای جامعه پزشکی کشور پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه انباشتگی مطالبات الزاما تقصیر مدیر عاملان بیمه ای نیست افزود: انباشت مطالبات و بدهی های بیمه چرخه معیوبی را در کشور ایجاد کرده است.

دکتر لاری پور در مصاحبه با رادیو گفت وگو متذکر شد: وظیفه اصلی بیمه ها این است که هزینه های خود را تأمین کنند و عدد استانداردی را که باید به عنوان حق بیمه دریافت کنند از بیمه شده بگیرند؛ اما مشکل اینجاست که این عدد متناسب با هزینه های جاری کشور نیست.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مطرح کرد: در حال حاضر پزشکان ما به طور متوسط 11 ماه است که کارانه های خود را دریافت نکرده اند.

دکتر لاری پور در ادامه اظهار داشت: باید باور کنیم مطب پزشک یک بنگاه اقتصادی است که رابطه مالی میان پزشک و بیمار برقرار می کند و اتفاق ناگواری که ممکن است رخ دهد این است که بیمار، پزشک را مجبور به نوشتن مقدار بیشتری از مصرف دارویی خود می کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی