گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

فرماندار ساری در رادیو گفت‌وگو: برای اعضای متخلف شورای شهر پس از دو ماه غیبت، عضو علی‌البدل تعیین می‌شود

رضایی به موضع قانون در رابطه با تخلفات شورای شهر اشاره و بیان کرد: اگر عضوی از شورا به هر دلیل دو ماه در جلسات حضور نداشته باشد، عضو علی‌البدل جایگزین او می‌شود.

1399/07/08
|
11:18
|

برنامه «گفتگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو در خصوص بررسی پرونده‌های تخلف شوراهای شهر و شهرداری با دکتر بهنام چراغ‌پور فرماندار کوهرنگ و عباسعلی رضایی فرماندار ساری به صورت تلفنی گفتگو کرد.

بهنام چراغ پور با اشاره به بازداشت دو تن از اعضای شورای شهر چهلگرد در این باره توضیح داد و گفت: این اعضا بنا به دستور قضایی دادستان بازداشت شده‌اند و دلیل بازداشت آن‌ها نیز تخلفات مالی بوده است. پرونده در حال حاضر در دادسرای شهرستان کوهرنگ در حال رسیدگی است.

وی بیان کرد: فرمانداری به عنوان ناظر در جریان تخلفات نبوده است زیرا سه ماه است که در این سمت به عنوان سرپرست حضور دارد.

فرماندار کوهرنگ با اشاره به مصوبه شورای شهر درباره شهرداری، بیان کرد: این مصوبه به دلیل آنکه دو تن از اعضای این شورا تخلف کرده‌اند، رد شده است و منتظر رسیدگی دادگستری هستیم. اگر رای علیه دو عضو شورای شهر صادر و جرم آن‌ها ثابت شود، طبق ضوابط سلب عضویت را ارائه خواهیم کرد و اگر تعداد متخلفین زیاد باشد، انحلال شورا را درخواست خواهیم کرد.

وی افزود: بر اساس صحبت‌هایی که با دادستان داشته‌ایم، حدودا دو تا سه ماه زمان رسیدگی خواهد بود و با توجه به اینکه قوه قضائیه برای رسیدگی به تخلفات مالی و فسادهای اقتصادی نگاه ویژه‌ای دارد، تلاش می‌شود هر چه سریعتر این پرونده به سرانجام برسد.

در ادامه برنامه عباسعلی رضایی با اشاره به تخلف پنج نفر از اعضای شورای شهر و پیگری قانونی در این رابطه گفت: در حال حاضر پرونده در مرحله تحقیقات قرار دارد و هنوز میزان فساد و تخلف صورت گرفته مشخص نیست.

وی با بیان اینکه فرماندار رئیس کمیته انطباق است، اظهار کرد: همه مصوباتی که در شورای شهر انجام می‌شود یک کمیته انطباق با ریاست فرماندار تشکیل می‌شود و بر مصوبات شورای شهر نظارت دارد.

فرماندار ساری به موضع قانون در رابطه با تخلفات اعضا شورای شهر اشاره و عنوان کرد: بر اساس قانون هر عضو شورای شهر تا مدت دو ماه نتواند به هر دلیلی در جلسات شورای شهر شرکت کند، عضو علی‌البدل می‌تواند تا شش ماه به عنوان جایگزین در این جلسات شرکت کند تا خلالی در ارائه خدمات به مردم ایجاد نشود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی