گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

مستشار تجدید نظر دیوان عدالت اداری: حجم پرونده‌های تخلف در شوراهای شهر، باعث تشکیل کمیسیونی مجزا در دیوان عدالت اداری شد

مختار کوشا به وجود دو کمیسیون مجزا برای شهرداری و شوراهای شهر در دیوان عدالت اداری اشاره و عنوان کرد: قبلا یک کمیسیون در این رابطه وجود داشت که با توجه به حجم پرونده‌ها، تصمیم به تشکیل دو کمیسیون مجزا شد.

1399/07/09
|
10:50
|

برنامه «گفتگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو با موضوع بررسی پرونده‌های تخلف شوراهای شهر و شهرداری‌ها و با حضور دکتر مختار کوشا مستشار تجدید نظر دیوان عدالت اداری به روی آنتن رفت.

مختار کوشا با تاکید بر اینکه همه مجریان و مسئولان باید در چارچوب قوانین و مقررات حرکت کنند، گفت: قوانین موجود برای اداره کشور مناسب هستند و با وجود نقص‌های اندکی که وجود دارد اما اگر این قوانین اعمال شوند و همه در مسیر آن عمل کنند، می‌توانیم به این نقطه نزدیک شویم که شاهد هیچ فسادی نباشیم.

وی به وجود دو کمیسیون مجزا برای شهرداری و شوراهای شهر در دیوان عدالت اداری اشاره و عنوان کرد: قبلا یک کمیسیون در این رابطه وجود داشت که با توجه به حجم پرونده‌ها، تصمیم به تشکیل دو کمیسیون مجزا شد.

مستشار تجدید نظر دیوان عدالت اداری از حجم زیاد پرونده‌های ورودی به این دیوان در حوزه شوراهای شهر گفت و بیان کرد: حجم پرونده‌های ورودی هم در حوزه مصوبات و هم در زمینه عملکرد شوراها زیاد است که البته بخش زیادی از پرونده‌ها مربوط به مصوبات شوراهای شهر است که ممکن است خارج از وظایف این شورا و یا اینکه اساسا خلاف قانون باشد.

وی به تخلفات در سطح کارمندان و کارکنان شوراهای شهر و شهرداری‌ها اشاره و عنوان کرد: در هنگام بروز این نوع تخلفات، دستگاه‌های نظارتی وجود دارد و از جهت دیگر، سازمان بازرسی کل کشور نیز باید در بعضی از موارد که در حیطه اختیارات آن است، ورود کند و گزارشاتی به بخش‌هایی که صلاحیت قضایی دارند و همچنین دیوان عدالت اداری ارسال کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی