گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

كارشناس و مشاور علوم تربیتی: فضای مجازی اقیانوسی از اطلاعات جدید است

یک مشاور علوم تربیتی اظهار داشت: فضای مجازی علیرغم وسعت زیاد عمق چندانی ندارد، به طوری که بسیاری از مطالب منحصر به این فضا بسیار سطحی و پیش پا افتاده هستند.

1396/03/21
|
11:30
|

برنامه "گفت و گوی اجتماعی " با موضوع بررسی نارضایتی های خانوادگی در فضای مجازی، با حضور دکتر فرشته افکاری (عضو هیات علمی دانشگاه، کارشناس و مشاور علوم تربیتی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر فرشته افکاری با بیان این که فرصت های ایجاد شده توسط فضای مجازی می تواند منافع زندگی های امروزی را تامین کند، گفت: استفاده از فضای مجازی همواره باید با اطلاع دقیق از ویژگی ها و تکنیک های آن صورت گیرد.

وی همچنین در ادامه افزود: فضای مجازی می تواند علاوه بر ایجاد شناخت بهتر از زندگی، بسترهای مناسبی را برای زندگی هدفمند و صحیح فراهم کند.

این عضو هیات علمی دانشگاه در رشته علوم تربیتی با اشاره به ویژگی های مثبت فضای مجازی در زندگی خانوادگی، عنوان کرد: فضای مجازی در کارکرد رسانه ای اطلاع رسان می تواند رویکردهای مثبتی را برای زندگی خانوادگی افراد رقم بزند.

وی با اشاره به ضرورت اعتبار پیام در فضای مجازی توضیح داد: عناصر فرستنده، گیرنده و پیام در انتقال یک مفهوم یا محتوا از اهمیت بسیاری برخوردار هستند، به طوری که در این چرخه چگونگی پیام تاثیر بسیار بالایی دارد.

دکتر فرشته افکاری همچنین در ادامه اضافه کرد: اعتبار هر کدام از عناصر فرستنده، گیرنده و پیام در اخذ بازخورد از محتوا مهم است.

وی با بیان این که فضای مجازی اقیانوسی از اطلاعات جدید است، اظهار داشت: فضای مجازی علیرغم وسعت زیاد عمق چندانی ندارد، به طوری که بسیاری از مطالب منحصر به این فضا بسیار سطحی و پیش پا افتاده هستند.

این مشاور علوم تربیتی با اشاره به این که اعتبار مطالب قرار گرفته در فضای مجازی همیشه وجه ی تردیدی دارند، گفت: فضای مجازی به هیچ عنوان منبع معتبری برای کسب اطلاعات مهم زندگی به شمار نمی رود.

وی همچنین در ادامه تاکید کرد: اعتماد بیجا به مطالب فضای مجازی در شروع زندگی خانوادگی می تواند زندگی افراد را مخاطراتی جدی رو به رو کند.

فایل صوتی برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، این برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی