گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

جانشین پلیس راه راهور ناجا: کاهش 20درصدی جان باختگان حوادث بین جاده‌ای نسبت به سال گذشته

سرهنگ شرافتی در رادیو گفت‌وگو با تصریح بر اینکه هدف اصلی پلیس راه، روان سازی ترافیک،انضباط‌ بخشی و کاهش حوادث و مرگ ومیر ناشی از ترافیک است گفت: جان باختگان حوادث بین جاده‌ای حدودا با کاهش 20 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شده است.

1399/07/28
|
14:00
|

برنامه «گفتگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو با موضوع هفته نیروی انتظامی، پلیس راهور ناجا و با حضور سرهنگ ایوب شرافتی جانشین پلیس راه راهور ناجا به روی آنتن رفت.

سرهنگ ایوب شرافتی با اشاره به کووید 19 از اثرات این بیماری بر تمام امور از جمله ترددهای شهری و برون شهری گفت و اظهار کرد: امروز یکی از مباحث مهمی که در این حوزه مطرح است، ضرورت کاهش ترددهای برون شهری و مسافرت‌ها است که این مهم به پلیس راهور ناجا سپرده شده است.

وی از کاهش ترددها از اسفند ماه پس از شیوع کرونا خبر داد و بیان کرد: از اسفند سال قبل تا فروردین ماه سال جاری 57 درصد از ترددهای بین استانی کاهش پیدا کرد و اردیبهشت ماه کاهش تردد به 6 درصد رسید. این آمار در خرداد ماه 12 درصد، تیرماه 18 درصد و در مجموع 6 ماه سال 23 درصد کاهش تردد نسبت به سال گذشته صورت گرفت.

جانشین پلیس راه راهور ناجا با تصریح بر اینکه هدف اصلی پلیس راه، روان سازی ترافیک، انضباط بخشی و کاهش حوادث و مرگ و میر ناشی از ترافیک است، عنوان کرد: جان باختگان حوادث بین جاده‌ای حدودا با کاهش 20 درصدی مواجه شده است و این عدد متناسب با میزان کاهش ترددها در سال جاری است.

وی با بیان اینکه هزار و 118 نفر در حوادث شش ماه نخست ترافیکی امسال نسبت به سال گذشته کمتر جان باخته وجود داشته است، اظهار کرد: تعداد مجروحین ناشی از حوادث رانندگی نیز ده هزار و 376 نفر کمتر از مدت مشابه سال گذشته است و این نشان از کاهش 22 درصدی در سال جاری است.

سرهنگ شرافتی در عین حال از افزایش شدید ترددهای درون شهری پس از شیوع کرونا گفت و بیان کرد: البته با وجود افزایش ترددها در سال جاری، با کاهش 12 درصدی جان باختگان در حوزه تردد درون شهری مواجه هستیم که این مهم جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه پلیس راهور در ایام کرونا در کنار تمام رسته‌های پلیس ناجا هر جا ضرورت بوده است، همکاری کامل داشته است، عنوان کرد: در ایام نوروز طرح فاصله گذاری ناجا و اعمال محدودیت‌ها ابلاغ شد و در قریب 296 نقطه کار مدیریت و کنترل مبادی ورودی توسط پلیس راهور ناجا انجام شده است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی