گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

یك روانشناس اجتماعی گفت: بخشی از یادگیری انسان ها از طریق تقلید صورت می گیرد

یک روانشناس اجتماعی اظهار داشت: تقلید و تاثیرپذیری از المان های شبکه های ماهواره ای باعث می شود، فرد داشته های خود را با دیده هایش به مقایسه گذاشته و به تدریج داشته های خود را نفی کند.

1396/03/22
|
09:30
|

برنامه "گفت و گوی اجتماعی" با موضوع بررسی تأثیر برنامه های ماهواره ای در افزایش نرخ طلاق، با حضور دکتر مهرداد فلاطونی (روانشناس اجتماعی) و دکتر محمد وحدتی (عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر مهرداد فلاطونی با اشاره به نظریه تقلید در علم روانشناسی، گفت: بخشی از یادگیری انسان ها همواره از طریق تقلید صورت می گیرد.

وی با اشاره به این که مطالب مختلف شبکه های ماهواره ای ایده آل های ظاهری انسان را نشان می دهند، اظهار داشت: تقلید و تاثیرپذیری از المان های شبکه های ماهواره ای باعث می شود، فرد داشته های خود را با دیده هایش به مقایسه گذاشته و به تدریج داشته های خود را نفی کند.

این روانشناس اجتماعی با بیان این که ماهواره به صورت مطلق بد یا خوب نیست، عنوان کرد: فرهنگ استفاده از ماهواره باید در بین مردم کشور جاری شود، چرا که استفاده ی از این پدیده امروزه در جامعه فراگیر شده است.

وی با بیان این که برنامه سازان ماهواره ای سلیقه تمام اقشار مردم را در نظر می گیرند، خاطر نشان کرد: کاهش مخاطبان شبکه های ماهواره ای زمانی اتفاق می افتد که جایگزین ماهواره برای مردم دارای جذابیت ها و تنوع زیادی باشد.

در ادامه ی برنامه گفت و گوی اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو دکتر محمد وحدتی با اشاره به جلوگیری از گسترش استقبال مردم از شبکه های اجتماعی، گفت: روند جایگزینی بهترین راه برای جلوگیری از نفوذ شبکه های ماهواره ای است.

وی با تاکید به فرهنگ ایرانی و اسلامی مردم ایران، اظهار داشت: تولید برنامه های جذاب با محتوای اسلامی و ایرانی استقبال مخاطبان از شبکه های ماهواره ای را کاهش داده و توجه مخاطبان را به تولیدات داخلی معطوف می کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه اضافه کرد: به کارگیری از هنرمندان و کارشناسان رسانه ای مجرب و متعهد سطح کیفی برنامه های داخلی را بالا برده و برای مخاطب ایجاد جذابیت می کند.

فایل صوتی برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، این برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی