گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

در گفت و گوی اجتماعی مطرح شد: برنامه های ماهواره ای بر اساس نیازهای جوانان امروزی تولید می شوند

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: شبکه های ماهواره ای برخی از موضوعات ایدئولوژیک را در قالب برنامه های سرگرمی به مخاطبان خود تلقین می کنند.

1396/03/22
|
14:30
|

برنامه "گفت و گوی اجتماعی" با موضوع بررسی تأثیر برنامه های ماهواره ای در افزایش نرخ طلاق، با حضور دکتر عباس اسدی (عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر عباس اسدی با اشاره به میزان تاثیر شبکه های ماهواره ای در زندگی افراد، گفت: میزان تاثیر شبکه های ماهواره ای در ذهنیت افراد همواره توسط مخاطب شناسی تخمین زده می شود؛ چرا که برنامه های ماهواره ای در مرحله ی تولید، قشر یا جنس خاصی از مخاطبان را مورد هدف قرار می دهند.

وی همچنین در ادامه افزود: بسیاری از مردم در سنین پایین تر تاثیر بیشتری را نسبت به بزرگسالان از شبکه های ماهواره ای دریافت می کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به این که میزان تحصیلات عالی تاثیر شبکه های ماهواره ای را برای افراد کاهش می دهد، اظهار داشت: غنای شخصیتی و عزت نفس افراد در تاثیر از شبکه های ماهواره ای رابطه ای مسقیم دارد، به طوری که عزت نفس و خودشناسی مطلوب میزان تاثیر و نفوذ بسیاری از پدیده ها را به ذهن افراد کاهش می دهد.

وی با اشاره به اهداف برنامه سازان شبکه های ماهواره ای، خاطر نشان کرد: جذب مخاطب بالا و فروش کالا به مقدار انبوده از مهم ترین اهداف شبکه های ماهواره ای به حساب می آید، بر همین اساس برنامه سازان این شبکه ها با در نظر گرفتن اقشار مختلف جامعه دست به تولید برنامه می زنند.

دکتر عباس اسدی با بیان این که شبکه های ماهواره ای بر اساس نیازهای جوانان امروزی محتوای خود را تنظیم می کنند، گفت: شبکه های ماهواره ای برخی از موضوعات ایدئولوژیک را در قالب برنامه های سرگرمی به مخاطبان خود تلقین می کنند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: شناخت و اطلاع کافی مخاطب از اهداف شبکه های ماهواره می تواند تا حد زیادی تاثیر شبکه های ماهواره ای را بر ذهنیت مردم کاهش دهد.

فایل صوتی برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، این برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی