گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

در گفت و گوی اجتماعی مطرح شد: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات اراده می خواهد، زیرساخت ها آماده هستند

یک پژوهشگر فضای مجازی اظهار داشت : شبکه ملی اطلاعات با هدف افزایش سرعت و کاهش هزینه ها در فضای مجازی رشد پیدا کرده و سودای اجرایی شدن دارد.

1396/05/12
|
09:36
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی فضای مجازی و هویت ملی، با حضور دکتر سید مرتضی موسویان (رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد، استاد دانشگاه)، مسعود جلالی (پژوهشگر ارشد فضای مجازی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر سیدمرتضی موسویان با اشاره به این که فضای مجازی در واقع فضای دوم زندگی انسان است، گفت: مهاجرت از فضای حقیقی به فضای دوم سال هاست که در میان انسان ها آغاز شده است.

وی همچنین در ادامه افزود: فضای دوم زندگی بشر امروزه با عنوان فضای مجازی شناخته می شود؛ در حالی که این فضا، فضایی حقیقی است؛ چرا که متبادر شدن یک فضا در ذهن موجب می شود تا فضاهای حقیقی رشد پیدا کنند.

رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد در خصوص پیامدهای فضای دوم برای بشر، اظهار داشت: در آینده ای نزدیک فضای ذهنی و حواس پنجگانه بشر در فضای دوم یا همان مجازی نیز شکل خواهد گرفت.

وی همچنین در ادامه افزود: فضای دوم امروزی در سدد این است که مغز انسان را به یک جسم غیر فیزیکی متصل کند.

دکتر سیدمرتضی موسویان در خصوص آواتار توضیح داد: پیش بینی دنیای امروز در این است که تمام عناصر واقعی با دستی شفاف و غیرفیزیکی حس شود؛ به طوری که در آینده ای نزدیک این جامعه ی شبکه ای به جامعه ای شبکه ایِ عصبی تبدیل شود.

در ادامه ی برنامه گفت و گوی اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو مسعود جلالی با اشاره به تعریف شبکه ملی اطلاعات، گفت: شبکه ای ملی اطلاعت پروژه ای است که برای حمایت از مردم در مسیر اجرایی شدن قرار گرفته است.

وی همچنین در ادامه افزود: شبکه ملی اطلاعات با هدف افزایش سرعت و کاهش هزینه ها در فضای مجازی رشد پیدا کرده و سودای اجرایی شدن دارد.

این پژوهشگر ارشد فضای مجازی با اشاره به این که زیرساخت های تاسیس شبکه ملی اطلاعات آماده هستند، اظهار داشت: اجرای شبکه ی ملی اطلاعات در حالت کلی کمتر از 5 ماه زمان می برد.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: راه اندازی شبکه ی ملی اطلاعات امروزه فق با تکیه بر اراده می تواند تاسیس شده و فعالیت کند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی