گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

یك فعال بسیج دانشجویی دانشگاه تهران: از اهداف تشکل‌های دانشجویی، دغدغه مند کردن جامعه است

فخرا با بیان اینکه وظیفه تشکل‌های دانشجویی دغدغه مند کردن مردم نسبت به مسائل روز جامعه است گفت: این جریان‌ها وقتی مسئله‌ای را جریان سازی می‌کنند، صدای گسترده تری دارند و به کمک دیگران نیاز دارند اما وابسته نیستند.

1400/09/16
|
11:19
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، مهندس محمد فخرا فعال بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با برنامه «گفتگوی فرهنگی» به مناسبت روز دانشجو، در مورد تاثیر فعالیت‌های دانشگاهی در حوزه مبنای فرهنگی در توسعه و تعالی فرهنگ جامعه مصاحبه کرد.

فخرا با بیان اینکه کاریکاتوری از تمام مسائل فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه وجود دارد گفت: متاسفانه نقش دانشگاه در حل و پیگیری مسائل بسیار کمرنگ شده که بخشی از آن به دانشگاهیان و بخش عمده آن به مسئولان حاکمیتی مربوط می‌شود چرا که توجه چندانی به دانشگاه نشده و در جایی که می‌توانستیم از دانشجویان استفاده کنیم از موارد دیگر بهره بردیم.

وی با ابراز تاسف از اینکه دانشگاه به کارخانه کارمندسازی تبدیل شده است اضافه کرد: جریانات دانشگاهی می‌توانند دست دانشگاهیان و جامعه را بگیرند و برای آنها طرح مسئله داشته باشند؛ به جایی آنکه دانشگاه کارمندانی را تربیت کند که در آینده انتظار کار داشته باشد.

این فعال بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در ادامه بسیج دانشجو را فردی معرفی کرد که مشکلات را پیدا و برای حل آنها اقدام می‌کند اظهار کرد: مزیت جریان دانشجویی، حریت و آزادگی و فعال بودن بدون انتظار است؛ این جریان‌ها وقتی مسئله‌ای را جریان سازی می‌کنند، صدای گسترده تری دارند و به کمک دیگران نیاز دارند اما وابسته نیستند.

فخرا در مصاحبه با رادیو گفت و گو با ابراز تاسف از اینکه دانشگاه‌ها حیات خلوت دولت هاست خاطرنشان کرد: همفکران دولتی را وارد دانشگاه کردند اما افرادی که همفکر نبوند از دانشگاه خارج کردند که چالشهای زیادی را به بار آورده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه تشکل‌های دانشجویی دغدغه مند کردن مردم نسبت به مسائل روز جامعه است.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی