صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

یک جامعه‌شناس گفت: بسیج می‌تواند در جامعه مفید واقع شود و کمک حال دولت باشد، بدون اینکه بتواند بودجه‌ای را از بودجه دولت استفاده کنند. چون بحث بسیج یک بحث خودکفا و خودگردان است.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(بنیادهای اقتدار جمهوری اسلامی ایران و جایگاه بسیج در اقتدار ملی با توجه به بیانات رهبری در رزمایش بسیجیان) با حضور حجت‌الاسلام امیرعباس عبداللهی، پژوهشگر و جامعه‌شناس روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

حجت‌الاسلام امیرعباس عبداللهی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: تحریم‌هایی که علیه جمهوری اسلامی در جریان است، سابقه چهل ساله دارد. لذا مردم با بحث تحریم و مشکل جنگ اقتصادی از زمان دفاع مقدس آشنا هستند و تا اندازه‌ای توانسته‌اند خود را با این تحریم‌ها سازگار کنند. در این میان با وضعیتی که کشور با آن روبه‌روست، تنها راه حل اقتصاد ملی است.

وی افزود: در وضعیتی که اقتصاد مملکت با آن دست و پنجه نرم می‌کند، تنها راه ممکن توسعه و گسترش اقتصاد ملی است، از آن طرف دولت باید مشکلات اقتصادی کشور را برای مردم به خوبی تشریح کنند تا همان طور که مردم در دفاع مقدس ایستادگی کردند و مشکلات آن را پشت سر گذاشتند و حمایت‌های بی‌دریغی از جبهه‌های جنگ داشتند، در حال حاضر اگر از آن همراهی خواسته شود، می‌توانند در جبهه جنگ اقتصادی نیز به درستی ظاهر شوند و با همدلی و هماهنگی با دولت این مرحله دشوار را نیز پشت سر گذاشته شد.

پژوهشگر و جامعه‌شناس ادامه داد: لذا بسیج در بحث اقتصادی و رفع بیکاری، نیروی بسیج می‌تواند در جامعه مفید واقع شود و کمک حال دولت باشد، بدون اینکه بتواند بودجه‌ای را از بودجه دولت استفاده کنند. چون بحث بسیج یک بحث خودکفا و خودگردان است، می‌تواند کمک حال دولت در رفاه عمومی باشد. برای مثال وقتی یک طبیب به عنوان یک نیروی بسیج به یک منطقه محروم می‌رود، برای ارزش انسانی والا ماموریت پیدا می‌کند و خدمت‌رسانی و طبابتی که در منطقه محروم انجام می‌دهد، یقینا اثرات اجتماعی خودش را بر جامعه می‌گذارد و می‌تواند جامعه را به سرمنزل مقصود برساند.

حجت الاسلام امیرعباس عبداللهی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: در نهایت شرایط کنونی که در جامعه حاکم است برای ارتقای قدرت ملی، مردم باید صحنه نبرد را بشناسند و اگر مردم صحنه نبرد ملی را که به بحث استکبارستیزی برمی‌گردد، بشناسند که تمام مشکلات و معضلات کشور ما از بحث اقتصادی، فرهنگی و نظامی‌ها از آمریکایی‌ها نشات می‌گیرد، به مردم به خوبی نشان داده شود، می‌توانیم تمام افراد جامعه را با بسیج بیمه کنیم. زیرا انقلاب یک نهضت مردمی است و تا زمانی که مردم در صحنه حضور داشته باشند، این نظام گزند و آسیبی نمی‌بیند.

مرتبط با این خبر

  • سناریوی قتل خاشقچی، دستاویزی برای دوشیده شدن بن‌سلمان

  • ترکیه و آمریکا از قتل برنامه‌ریزی شده خاشقچی اطلاع داشتند

  • قطع دیپلماسی با اروپا؛ نگاه غلط افراطی است

  • روابط اتحادیه اروپا با عربستان، چهره هنجاری آن را خدشه دار کرده

  • ترامپ در فضای بین‌المللی به آقای توئیتی معروف شده است

  • تحریم یکی از بارزترین و غیرموجه‌ترین جنبه‌های تروریسم اقتصادی است

  • واکاوی ماهیت و ابعاد تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران در چارچوب تروریسم اقتصادی

  • مسئولان نظر لطف به احزاب سیاسی ندارند

  • قانون اساسی در رابطه با جایگاه احزاب نیازمند اصلاحات جدی است

  • نماینده های مجلس هنوز نمی دانند منظور دشمن از تروریسم،حزب الله است!