صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

سردبیر تهران تایمز گفت: متاسفانه سطح مطالعه و بررسی اتفاقاتی که در 30-40 سال اخیر رخ داده، به شدت کاهش پیدا کرده و باعث شده به راحتی تاریخ را برای ما تغییر دهند.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (ابعاد و ماهیت تلاش رسانه‌های غربی و ضد ایرانی در وارونه نشان دادن موقعیت جمهوری اسلامی ایران به رغم پیروزی‌های استراتژیک ایران(با توجه به صحبت‌های پنجشنبه مقام معظم رهبری) با حضور محمد قادری، مدیرکل اخبار بین‌المللی خبرگزاری مهر و سردبیر تهران تایمز روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

محمد قادری در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: دشمن در پی ناتوان‌سازی و ناتوان نشان دادن نظام جمهوری اسلامی است و در این رابطه تاکتیک‌ها و شعارهایی به کار گرفتند که هر کدام از آنها به عهده بخشی از پیاده نظام است که این اهداف و مسئولیت‌ها از پیش تعیین شده که قرار است به ویژه برای نسل دوم و سوم انقلاب اسلامی است نسلی که هنگام دهه شصت سنی در حدود شش و پنچ سال داشتند و در دهه 80 کمتر وارد بازار کار شدند و در 90 کم کم وارد سن میانسالی شده است.

وی افزود: نسلی که در حال برنامه‌ریزی برای نیمه دوم عمر خودش است و پروژه ناتوان‌سازی یا ضعیف نشان دادن حاکمیت را در راس برنامه‌های خود قرار داده است. حال اگر بخواهیم منطقی به این موضوع نگاه کنیم باید بگوییم ما هر جا براساس انگاره‌های لیبرال دموکراسی و مکتب اقتصادی آن جلو رفتیم، اتفاقاتی رخ داد که ما را از هدف اصلی که انقلاب اسلامی ترسیم کرد، دور کرده است. لذا تببین آنچه پس از انقلاب رخ داده و دور شدن از برخی اهداف اساسی می‌تواند ما را واکسینه کند.

سردبیر تهران تایمز ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر با شرایطی در جامعه روبه‌رو هستیم که سطح مطالعه و بررسی اتفاقاتی که حداقل در 30-40 سال اخیر رخ داده، به شدت کاهش پیدا کرده است و این سستی باعث شده که به راحتی تاریخ را برای ما تغییر دهند و به راحتی جای جنایتکار و ستم دیده را با هم عوض می‌کنند، این رویکرد به این دلیل است که در دهه سوم و چهارم انقلاب سیستم آموزشی و تربیتی روشی را پیش گرفت که نتوانست ارزش‌های انقلابی را به درستی نهادینه کند.

محمد قادری گفت: بنابراین اگر در برابر پروژه ناتوان‌سازی و ضعیف نشدن سیستم سیاسی حکومت رویکرد درستی اتخاذ نشود، نسل‌های بعدی نیز با خود خواهند گفت که اگر قرار بود جمهوری اسلامی این خروجی را داشته باشد، دیگر به آن نیازی نداریم و چون برای آن آلترناتیو یا بدیلی ندارد به نسخه‌ای که برایش می‌پیچند، تن می‌دهد. نسخه‌ای که برایش می‌پیچند، سیستم مالی است که از آن طرف تجویز می‌شود و دیگر کشور جمهوری اسلامی نیست بلکه تبدیل به آلمان، فرانسه و یا سوئیس می‌شود.

ووی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو افزود: آنچه که در داخل به این فرایند کمک می‌کند، استفاده از تاکتیک شایعه‌پراکنی است. حال در داخل ما باید یک مواجه کاملا منطقی و اصولی داشته باشیم و با بیان و تبیین دستاوردهایی که نظام سیاسی جمهوری اسلامی برای مردم دارد، آنها را به نظام و رویکرد آن دلگرم کنیم.

مرتبط با این خبر

  • سناریوی قتل خاشقچی، دستاویزی برای دوشیده شدن بن‌سلمان

  • ترکیه و آمریکا از قتل برنامه‌ریزی شده خاشقچی اطلاع داشتند

  • قطع دیپلماسی با اروپا؛ نگاه غلط افراطی است

  • روابط اتحادیه اروپا با عربستان، چهره هنجاری آن را خدشه دار کرده

  • ترامپ در فضای بین‌المللی به آقای توئیتی معروف شده است

  • تحریم یکی از بارزترین و غیرموجه‌ترین جنبه‌های تروریسم اقتصادی است

  • واکاوی ماهیت و ابعاد تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران در چارچوب تروریسم اقتصادی

  • مسئولان نظر لطف به احزاب سیاسی ندارند

  • قانون اساسی در رابطه با جایگاه احزاب نیازمند اصلاحات جدی است

  • نماینده های مجلس هنوز نمی دانند منظور دشمن از تروریسم،حزب الله است!