صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

مدیرکل پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: کسانی که تصور می‌کنند با پیمان بستن با آمریکا می‌توان رابطه گرگ و میش را مدیریت کرد و از دید گرگ‌ها پیمان بستن یک قضیه مورد احترام خواهد بود، یک اشتباه محض است.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(راهبرد آمریکا نسبت به انقلاب اسلامی از فرار شاه تا تسخیر لانه جاسوسی) با حضور حسین کاشانی‌پور، مدیرکل پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی و کارشناس مسائل سیاسی روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

حسین کاشانی‌پور در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: ماهیت استکبار برتری طلبی است که به هیچ قید و بندی خودش را مقید نمی‌بیند و هر آنچه که منافعش را تامین می‌کند، آنرا قانون می‌داند. برای همین با سرخپوستان 400 پیمان می‌بندد و همه را نقض می‌کند. لذا یکی از بزرگ‌ترین خصلت‌های مستکبران نقض عهد است و اصلا به عهدی قائل نیستند. برای همین کسانی که تصور می‌کنند با پیمان بستن با آمریکا می‌توان رابطه گرگ و میش را مدیریت کرد و از دید گرگ‌ها پیمان بستن یک قضیه مورد احترام خواهد بود، یک اشتباه محض است.

وی افزود: بنابراین وقتی می‌خواهیم رابطه میان ما و آمریکا را بررسی کنیم، چند نکته را در نظر می‌گیریم، آمریکا بر اساس زیاده‌طلبی، خودتربینی، عطش قدرت و منفعت که در تفکرشان هست و هیچ قید و بندی نیز ندارند، طبیعی است که به منافع و منابع کشورهای دیگر چشم می‌دوزند و می‌خواهند همه آن را ببلعند. جمهوری‌اسلامی آنها را از این جهان درآورده است و بزرگ‌ترین غارتگاه آنها را از چنگ‌شان درآورده است. در گذشته از نیروی نظامی ایران برای سرکوب جنبش‌ها و حرکت‌های آزادیخواهانه در منطقه استفاده می‌شد، امروز جمهوری‌اسلامی هر صدایی که در منطقه برای استیفای حقش بلند می‌شود، در می یابند که حامی معنوی و سیاسی آن جمهوری‌اسلامی است. لذا برای آمریکایی‌ها بسیار سنگین است.

مدیرکل پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: در بحث‌هایی که با جمهوری‌اسلامی مانند برجام دارند، اوباما در سخنانی تاکید کرد رهبر جمهوری‌اسلامی سوء‌استفاده از انرژی هسته‌ای را منع کرده است و می‌گفتند ما می‌دانیم که بمب هسته‌ای در استراتژی جمهوری‌اسلامی جایگاهی ندارد. اما به این بهانه باز ایران را مورد تحریم‌های ظالمانه قرار دادند به طوری که نمی‌توانستیم داروهای مورد نیاز بیمارهای صعب علاج را استفاده کنیم. آنها از ابتدا اعتقادی به حق ملت ما نداشتند.

حسین کاشانی‌پور در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: موضوع رفع تحریم‌ها باید طبق الگوی رهبری که فرمودند نرمش قهرمانانه یا امتیاز در برابر امتیاز و گرفتن تضمین‌های لازم پیش می‌رفت چه اوباما باشد چه ترامپ. در واقع تفکر صهیونیستی که بر آمریکا حاکم است یک موقع صحنه‌گردان را اوباما قرار می‌دهد و به قول معروف دستکش مخملی را نشان می‌دهد که زیر آن پنجه چدنی قرار دارد. یک موقع مانند ترامپ عریان به میدان می‌آید و به قول رهبری باید تشکر کنیم که ذات آمریکا را به خوبی نشان داد.

مرتبط با این خبر

  • مسئولان هشدار منتقدان برجام را نادیده گرفتند

  • کنایه لاریجانی که در مذاکرات هسته‌ای دُر غلطان دادیم و آب‌ نبات گرفتیم، درست است

  • آیا برجام مانع از جنگ ایران و آمریکا شد؟!

  • اروپا نه بخاطر ایران؛ بلکه بدلیل قد علم کردن مقابل امریکا در برجام ماند

  • میلیون ها عراقی؛ قربانی اسلحه دموکراسی امریکا

  • تعریف و تمجید برخی از آمریکا در داخل با واقعیت تطابق ندارد

  • ترامپ قادر به تبیین چشم‌اندازی برای آینده آمریکا نیست

  • 109تکنیک رسانه های معاند فارسی زبان

  • چین و هند حتی یک رسانه معاند خارجی ندارند

  • سخنان برخی مسئولان سیاسی باعث تصورات غلط ترامپ درباره تحریم‌هاست