صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

جمشیدی گفت: پس از جنگ تحمیلی، آمریکا یک جنگ همه جانبه فرهنگی علیه ملت ایران راه انداخت که براساس تدبیر رهبری سپاه به میدان آمد و این نیروها سیلی محکمی به آمریکا زدند.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (تحلیل اقدام آمریکا برای قراردادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی از حیث عواقب راهبردی آن برای واشنگتن با توجه به واکنش‌های داخلی و بین‌المللی به این اقدام) با حضور مهدی جمشیدی، مدرس دانشگاه روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

مهدی جمشیدی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: آمریکایی‌ها نیز می‌دانند هیچ‌گاه نمی‌توانند بیانیه ترامپ در رابطه با سپاه را اجرایی کنند، یعنی اگر روند انقلاب اسلامی و مواجهه ملت بزرگ ایران به وسیله سپاه یعنی فرزندان غیور خود پنجه در پنجه نظام استکباری کردند، متوجه می‌شوید که استکبار سیلی‌های محکمی از سپاه خورده است. به طوری که در قضیه لانه جاسوسی، آمریکایی‌ها ‌سفارتخانه خودشان برای بازگرداندن دوباره شاه مغلوب تبدیل به لانه جاسوسی کردند که در این کار توفیقی پیدا نکردند.

وی افزود: بعد از آنکه آمریکا با توسل به لانه جاسوسی خود در ایران نتوانست شاه را به کشور برگرداند با ایجاد گروهک‌هایی دست زد تا به وسیله آنها منافع آمریکا تامین شود، لذا در فتح لانه جاسوسی می‌بینید که جای پای فرماندهان اولیه سپاه هویداست. در همه ترورهای دهه 60 که ایران را به یک سرزمین ناامن تبدیل کرده و در همه شهرهای ایران، آمریکایی‌ها به وسیله گروهک‌ها ترور، تخریب، بلوا و آشوب ایجاد کردند که سپاه توانست با عزم آهنین بر همه این مسائل فائق آید و پس از این مهار موفقیت‌آمیز بلواها و تخریب‌ها به مقابله با نیروهای تجزیه‌طلب در غرب، شال شرق، شمال غرب و جنوب کشور پرداخت، گروهک‌های تجزیه‌طلبی که آمریکایی‌ها به آنها پول، طرح و سلاح دادند تا کشور را ناامن جلوه دهند و با این ترفند به اهداف خود دست یابند.

مدرس دانشگاه ادامه داد: سپاه با هوشیاری و با مجاهدت نیروهای جان بر کف و ایثارگر، نقشه آمریکا را نقشه بر آب کرد و با شکست دادن گروهک‌های تجزیه‌طلب بار دیگر به آمریکا سیلی زد. اما باز هم آمریکا بیکار ننشست و با کمک عوامل نفوذی خود دست به کودتا زد که با هوشیاری و آمادگی نیروهای سپاه از آن نیز بهره‌ای نجست و این توطئه نیز به دست نیروهای سپاه کشف و خنثی شد. آمریکا در جنگ تحمیلی نیز فرزندان ساعی ملت در روزهای آغازین نبرد با داشتن کمترین تجهیزات جنگی در مقابل ارتش مسلح عراق ایستادند و با تدبیر امام راحل، فرمانده کل قوا در واقع هدایت مردمی جنگ را سپاه به عهده گرفت.

جمشیدی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو اظهار کرد: در جنگ تحمیلی با توان تدارکاتی اندک، جنگی فرسایشی را به آمریکا و عراق تحمیل کرد که آمریکایی‌ها ناچار شدند در پایان جنگ دست از حضور پنهان بردارند و به طور مستقیم وارد عرصه نبرد شوند. در پایان جنگ نیز ناچار شدند بپذیرند که صدام متجاوز است و در قطعنامه 598 نیز به آن اشاره کردند. لذا آمریکا با وجود همه دلارهایی که در منطقه هزینه کرد با همه همراهی که رژیم‌های مرتجع با او داشتند، با همه سلاح‌هایی که به صدام دادند، نتوانستند جنگ را به نفع خود پیش ببرند و باز هم سپاه توانست با تکیه بر نیروی ایمان و عزم خود و با همراهی ارتش به آمریکا سیلی محکمی بزند.

وی افزود: پس از جنگ تحمیلی، امریکا رویکرد خود را از جنگ سخت به جنگ نرم تغییر داد و یک جنگ همه جانبه فرهنگی علیه ملت ایران راه انداخت. در این عرصه نیز سپاه و بسیج براساس تدبیر رهبری به میدان آمدند و در حوزه تربیت دینی حرکت کرد و نتیجه آن تربیت نیروهایی چون شهید حججی بود که این بار هم آمریکا سیلی محکمی از سپاه خورد، این بار آمریکایی‌ها تصور نمی‌کردند نسل دوم و سوم سپاه مانند نسل نخست بشود، اما امروز باید بگویم نیروهایی در سپاه محبوب هستند و سپاه در جنگ نرم و فرهنگی نیز آمریکا را شکست داد.

مرتبط با این خبر

  • نباید در مقابل اقدامات ماجراجویانه آمریکا دستخوش احساسات شویم

  • مجلس پشت سپاه ایستاده است

  • واکاوی مسئله جوانان و بیانیه گام دوم انقلاب در برنامه این هفته گفت و گوی سیاسی

  • دلارهای عربستان و امارات سودی برای عمرالبشیر نداشت

  • سوختن کارت عمرالبشیر موجب برکناری‌اش شد

  • کودتای سودان برای خانه‌نشین کردن مردم صورت گرفت

  • ترامپ نمی‌تواند با تحریم سپاه، ایران را وادار به مذاکره کند

  • تحلیل مداخلات سیاسی و نظامی آشکارعربستان در کودتای نظامی الجزایر و سودان

  • پنتاگون، سخن ترامپ را در تحریم سپاه نشنیده گرفت

  • آمریکا به دنبال ایجاد فشار روانی و اقتصادی به ایران است