گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

مدیر فرهنگی دانشگاه رفاه: شکوه گردهمایی میلیونی اربعین موجب ترس قدرت‌های استکباری است

زینب احقر گفت: قدرت‌های استکباری با هر ترفندی سعی دارند میان مسلمانان تفرقه بیفکنند و منافع خود را به دست بیاورند. لذا امروز از قدرت و وحدت پیاده‌روی میلیونی اربعین احساس نگرانی می‌کنند و با هر ابزاری سعی دارند مانع از تداوم و انعکاس آن باش

1398/07/27
|
13:56
|

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (تحلیل و بررسی راهپیمائی اربعین و قدرت‌نمایی بزرگ ملت ایران و عراق و نهضت بزرگ جهانی در دنیای اسلام) در ادامه با حضور دکتر زینب احقر، کارشناس مسائل رسانه و مدیر فرهنگی دانشگاه رفاه روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

زینب احقر در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: امروز رسانه‌های جهانی سعی کردند به نوعی پیاده‌روی بزرگ اربعین را بایکوت رسانه‌ای کنند. هر چند سال‌های گذشته نیز به شکلی با مسائل سیاسی عراق مواجه بودیم، جو را به شکلی نشان می‌داد که امسال هم ناامنی به شکلی است مردمی که نسبت به سیاست‌های فعلی عراق اعتراض داشتند، مسلح شدند، پس خطرهایی وجود دارد و قاعدتا حضور مردم ایران در پیاده‌روی اربعین کاهش پیدا می‌کند، اما شاهد بودیم نه تنها کاهش پیدا نکرد، بلکه مردم افزون‌تر از سال گذشته شرکت کردند.

وی افزود: ما شاهد بودیم که محبت مردم به امام حسین(ع) فراتر از مسائل و موضوعاتی است که برخی سعی می‌کنند با طرح آنها پیاده‌روی اربعین را تحت تاثیر قرار دهند. به قول عرفا این فیض و جذبه خداست که در قلب مومنان است و آن کسی که می‌خواهد هدایت شود، به راحتی از علاقه و محبت به امام حسین(ع) برنمی‌گردد. اگرچه حوادث عراق تیتر یک رسانه‌های جهانی باشد و نسبت به سفر به عراق هشدار دهند، اما باز هم مردم خطر را به عشق به امام حسین(ع) به جان خریدند تا پیاده‌روی اربعین امسال هم هر چه باشکوه‌تر برگزار شود.
مدیر فرهنگی دانشگاه رفاه ادامه داد: اگرچه مساله اعتراضات مردم عراق، مساله چندان بزرگی نبود، اما در رسانه‌های جهانی به شکلی مورد پوشش قرار گرفت تا مردم ایران و زائران اربعین را نسبت به شرایط و وضعیت امنیت در عراق بدبین کند. در حالی که چنین نبود، هر چند اعتراضاتی وجود داشت، اما ما شیطنت رسانه‌ای را می‌دیدم که به شکل غلو شده‌ای به شرایط عراق می‌پرداختند و سعی داشتند مردم ایران را نسبت به مسائل عراق نگران کنند که خوشبختانه با وجود همه سعی وافری که داشتند نتوانستند در عزم مردم برای سفر به عراق و به جا آوردن پیاده روی اربعین خللی وارد کنند.

زینب احقر گفت: البته اوضاع عراق چندی ناآرام بود، اما نه به آن شکل که وضعیت نگران‌کننده و ناامنی به خود بگیرد، رسانه‌های دشمن به ویژه قبل از شروع پیاده‌روی اربعین به شکل ویژه بر اعتراضات عراق متمرکز شدند و با غلو و بزرگن‌مایی سعی کردند یک چهره خطرناک و ناامن برای مخاطبان از کشور عراق ترسیم کنند تا شاید بتوانند پیاده‌روی اربعین را تحت تاثیر قرار دهند، اما از آنجا که کنگره، همایش و تجمع میلیونی و بزرگ‌ترین گردهمایی انسانی جهانی است که از سوی خداوند متعال حمایت می‌شود، هر چه قدر که رسانه‌های دشمن شیطنت کنند باز هم نمی‌توانند مانع انجام آن شوند.

وی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: سالیان سال بود که حکومت بعث به ریاست صدام مانع از برگزاری پیاده روی اربعین در عراق میشد، اما امروز بعد از برکناری حزب بعث و سرنگونی صدام، مردم عراق دوباره آنرا برگزار کردند و ایرانیها با شرکت میلیونی خود به آن وسعت و عظمت بخشیدند، به عبارتی پیاده‌روی اربعین و عشق به حسین(ع) با همه موانع راه خود را پیدا می‌کند و در هر شرایطی بروز و نمود پیدا می‌کند. اگرچه منافع استکبار در این است که راهپیمایی اربعین با شکوه و صلابت برگزار نشود، لذا این همایش میلیونی قدرتی دارد که این قدرت مسلمانان و وحدت میان آنها به نفع قدرت‌های استکباری نیست، آنها که با هر ترفندی سعی دارند که میان مسلمانان تفرقه بیفکنند و منافع خود را به دست بیاورند. لذا امروز با برگزاری پیاده‌روی میلیونی اربعین احساس نگرانی و ترس می‌کنند و با هر ابزاری سعی دارند مانع از تداوم و انعکاس آن باشند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی