حیات خلوت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 به مدت 25 دقیقه

در برنامه ی "حیاط خلوت" این هفته: دیدار با حسن صالحی دندان پزشک و متخصص ارتودونسی

حسن صالحی دندان پزشک و متخصص ارتودونسی در برنامه ی "حیاط خلوت" درباره ی زندگی خود توضیحاتی ارائه داد.

1396/09/12
|
12:06
|

دکتر حسن صالحی دندان پزشک و متخصص ارتودونسی در مصاحبه با برنامه ی "حیاط خلوت" رادیو گفت و گو در باره ی زندگی خود تصریح کرد: من متولد سال 1344 هستم. من اصالتاً اهل شیراز و متولد مرودشت هستم. دوران دبیرستان را در مدرسه ی امیر کبیر مرودشت شروع کردم. به خاطر شرایط شغلی پدرم مجبور بودیم که شهر به شهر جا به جا شویم. بعد از مدتی که تحصیلات ابتدایی را تمام کردم. در مدرسه ی راهنمایی شهید اسلام منش شیراز مقاطع راهنمایی و دبیرستان را گذراندم.

صالحی درباره ی موقعیت مکانی مرودشت اظهار کرد: مرودشت به خاطر نزدیکی اش به پرسپولیس یا همان تخت جمشید از نظر فرهنگی دارای بافت خاصی بود. این منطقه دارای توریست بسیاری بود. مرودشت شرایط را برای بازدید اکثر مردم مخصوصا در تعطیلات فراهم می کرد. مرودشت خیلی شلوغ و پر رفت و آمد بود. هم اکنون دوستان زیادی در مرودشت دارم.

دندان پزشک و متخصص ارتودونسی درباره ی خانواده اش ادامه داد: ما چهار برادر و یک خواهر بودیم که متاسفانه دو نفر از برادر هایم فوت کردند. پدرم نیز سال هاست که فوت کرده اند. در حال حاضر خواهر و مادر و برادرم در شیراز زندگی می کنند. خواهرم فرهنگی بودند و حدود یک سال است که بازنشسته شده اند. ایشان مدیر ارشد چند دبیرستان معتبر شیراز بودند. برادرم نیز لیسانس شیمی دارند و در حال حاضر در آزمایشگاه یک کارخانه کار می کند. من فرزند سوم خانواده بودم. خدا به من و همسرم یک پسر و یک دختر داد. متاسفانه به خاطر تحصیلات همسرم که در خارج از کشور بود دیر بچه دار شدیم.

صالحی درباره ی گرایش و علاقه به رشته اش افزود: گرایش های درونی و علائق نقش کلیدی در زندگی هر فرد دارد. من زمانی که در مقطع دبیرستان بودم با توجه به وضعیت درسی خوبی که داشتم، معلمانم به من پیشنهاد می دادند که رشته ی پزشکی را انتخاب کنم اما من به این نتیجه رسیدم که تقریبا علاقه ای به رشته ی پزشکی ندارم. به خاطر ظرافت هایی که در رشته ی دندان پزشکی وجود داشت این رشته را نسبت به پزشکی بیشتر دوست داشتم.

دندان پزشک و متخصص ارتودونسی خاطر نشان کرد: اکثر بیمارانی که تحت درمان من قرار می گیرند زیر بیست سال هستند. در این بازه ی سنی شرایط بحرانی وجود دارد. هم از لحاظ تحصیل و هم از لحاظ تصمیم گیری برای انتخاب رشته. ارتباط من با بیمارانم ارتباطی عاطفی است.

دسترسی سریع
حیات خلوت