صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی كشور: زائران حسینی به دلالان ارز مراجعه نکنند/ همراه داشتن ارز جعلی در عراق جرم است

سرهنگ امینی گفت: زائران حتما ارز مورد نیاز را از بانک ها و صرافی های مجاز تهیه کنند و از مراجعه به دلالان به ویژه در نقاط مرزی بپرهیزند.

1398/06/20
|
14:17
|

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع آغاز سفرها به کربلا در ارتباط تلفنی با سرهنگ شهاب امینی رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی کشور از آنتن رادیو گفت و گو به روی آنتن رفت.

سرهنگ امینی در رابطه با توصیه های ایمنی سفر به کربلا بیان داشت: زائران حسینی در ابتدا باید در سامانه "سماح" مورد تأیید سازمان حج و زیارت ثبت نام کنند.

وی افزود: عده ای تصور می کنند که به دلیل عدم نیاز به اخذ روادید و ویزا، همراه داشتن گذرنامه نیز الزامی نیست درصورتیکه گذرنامه حتما برای خروج از کشور ضروری و الزامی است و در صورت همراه نداشتن گذرنامه از خروج زائران جلوگیری خواهد شد.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی کشور یادآور شد: طبق اعلام کنسولگری ایران در یکی از شهرهای عراق تعدادی از هموطنان به دلیل خروج غیرقانونی از کشور دچار مشکل و هم اکنون در عراق دستگیر شدند و باید مراحل قانونی را طی کنند. بنابراین زائران در گام اول حتما گذرنامه با تاریخ شش ماه اعتبار را به همراه خود داشته باشند.

سرهنگ امینی در پایان این برنامه در رادیو گفت و گو تأکید کرد: زائران حتما ارز مورد نیاز را از بانک ها و صرافی های مجاز تهیه کنند و از مراجعه به دلالان به ویژه در نقاط مرزی بپرهیزند چراکه همراه داشتن ارز جعلی در عراق مجازات دارد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو