صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشكی اعلام كرد: ارائه کارت هوشمند پزشکی با قابلیت امضای هوشمند

محمد جهانگیری گفت: پزشکان با ثبت نام در سایت نظام پزشکی می توانند کارت هوشمند خود را با قابلیت امضای هوشمند دریافت کنند.

1398/06/20
|
15:01
|

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع جعل مهر پزشکان برای نسخه داروهای گران قیمت در ارتباط تلفنی با دکتر محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور از آنتن رادیو گفت و گو به روی آنتن رفت.

جهانگیری در مصاحبه با رادیو گفت وگو بیان داشت: برخی پزشکان در سنوات اخیر اعلام می کردند که مهر آنها مفقود شده یا توسط دیگران استفاده می شود که با بررسی های صورت گرفته، این موضوع تأیید شد.

وی افزود: سازمان نظام پزشکی کشور با توجه به این مسئله به کلیه پزشکان فراخوان داد که در صورت گم شدن مهر، به نزدیک ترین شعبه نظام پزشکی مراجعه و یا در سامانه نظام پزشکی کل اعلام کنند تا این موضوع به اطلاع سازمان های بیمه گر نیز برسد.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور، امضای الکترونیک پزشکان در مطب ها را اقدامی موثر در جلوگیری از این مشکل دانست و گفت: اگر فرآیند نسخه نویسی کامپیوتری در مطب ها وجود داشته باشد پزشکان می توانند از امضای الکترونیک استفاده کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: این قابلیت در کارت نظام پزشکی هوشمندی که به پزشکان ارائه می شود وجود دارد و سازمان های بیمه گر و وزارت بهداشت و سازمان توسعه تجارت الکترونیک نیز این مسئله را پذیرفتند و به صورت سیتماتیک انجام می شود.

جهانگیری یادآور شد: پزشکان با ثبت نام در سایت نظام پزشکی می توانند کارت هوشمند خود را با قابلیت امضای هوشمند دریافت کنند.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه بستر صدور کارت هوشمند کاملا فراهم است گفت: ما با همکاری وزارت بهداشت نرم افزارهای مربوط به پزشکان را آماده کرده ایم، از 18 شرکت خصوصی تولید نرم افزار شش شرکت استانداردهای لازم را گرفتند و هم اکنون نرم افزار آن در اختیار پزشکان قرار دارد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو