صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

گفتگو با محمدعلی اسفنانی؛ گرانی 40درصدی نان دندانگیر نیست؛ سفره مردم را خالی نکنید

مدیرکل تعزیرات‌حکومتی شهرتهران با اشاره به ثبات قیمت نان ظرف 4سال گذشته، گران کردن یکباره نان به ازای هر سال 10 درصد را از تحمل توان اقتصادی مردم خارج دانست.

1399/04/18
|
12:15
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، اصغر پابرجا رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی در بخشی از برنامه صبح گفت و گو با موضوع قیمت نان با اشاره به اینکه آخرین نرخ نامه تعیین شده قیمت نان مربوط به سال 98 بوده است گفت: مزد کارگران نانوایی 40 درصد افزایش پیدا کرده است، کارگران نانوایی کار سختی دارد و تعداد آنها کم است همین هم موجب شده است تا آنها شرایط خود را بر صاحبان نانوایی ها تحمیل می کنند.

*چند عامل تحت فشار قرار گرفتن نانوایان

وی همچنین گفت: از ابتدای سال قیمت آب، برق، گاز و حامل های انرژی هم افزایش پیدا کرد، تعمیر ماشین ها هم گران شده است.
پابرجا سپس گفت: قیمت آردم نانوایی ها ثابت مانده است اما 40 درصد هزینه های نانوایی از محل آرد است. [اشاره به اینکه سایر هزینه های نانوایی ها افزایش پیدا کرده است.]

*یارانه را به مردم می دهند نه به آرد!

در بخش دیگری از این برنامه محمد جواد کرمی رئیس اتحادیه نان های حجیم، نیمه حجیم و فانتزی با اشاره به اینکه سازمان حمایت مسئول رسیدگی به قیمت گذاری نان است، گفت: این موضوع قیمت گذاری را باید به کارشناسان سازمان حمایت سپرد.
وی به طرح این موضوع پرداخت که در جلسه ای با حضور اعضای سازمان حمایت و دست اندرکاران نانوایی ها دلایل اعضای این صنف برای گران شدن نان مورد توافق قرار گرفت.
کرمی همچنین با طرح یک نقد گفت: دولت یارانه آرد را به نانوا نمی دهد بلکه این یارانه را به مردم می دهد. [اشاره به اینکه موضوع فوق بدجور در افکار عمومی جا افتاده است.]

*پول یارانه را مستقیم به مردم بدهید

وی سپس با بیان اینکه هدفمندی یارانه ها در سال 89 اتفاق افتاد و خوب بود که پول یارانه ها به خود مردم داده شود، ادامه داد: در سال 90 باید قیمت آرد و نان افزایش پیدا می کرد اما دولت به این کار اقدام نکرد. این موضوع سبب شد فنر آزاد نشدن قیمت ها نگه داشته شود.
کرمی در ادامه با اشاره به هزینه هایی که دولت صرف پرداخت یارانه بخش گندم می کند، گفت: اگر دولت یارانه را مستقیم به مردم می داد و از نشتی ها جلوگیری می کرد، نانوا و مصرف کننده که مردم هستند راضی می شدند.
وی با بیان اینکه مسیر حمایت یارانه ای در بخش نان را اشتباه می رویم، ادامه داد: مسیر درست این است که فضا را برای صنعت نان رقابتی کنیم، یارانه را مستقیم به خود مردم بدهیم یا اینکه در بخش های مختلف هزینه کنیم. [اشاره به حمایت از بخش های مرتبط با این حوزه]

*غفلت های گاه و بیگاه از سوء استفاده در بخش نان

در بخش دیگری از این برنامه محمدعلی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه نان قوت غالب مردم است و این موضوع جدی تلقی می شود، گفت: برخی از مردم وضعیت شان به لحاظ درآمدی به گونه ای است که با گرانی نان ممکن است سفره شان خالی شود.
وی افزود: دولت از سال ها قبل هم حمایت از عرضه نان را داشته. حتی گاهی برخی نانوایی های آزاد پز هم یارانه آرد دریافت می کنند یارانه اینها ممکن است کمتر باشد. دولت در این بخش یارانه قابل توجهی پرداخت می کند تا معیشت مردم آسیب نبیند.
اسفنانی سپس در پاسخ به نقدی درباره اینکه نانوایی ها به میزان 80 درصد به آرد خود آب اضافه می کنند، از لزوم آنالیز نان صحبت کرد و گفت: برخی نانوایان از سطح و حجم نان کم می کنند تا سودشان بیشتر شود. گاهی در این خصوص غفلت هایی می شود.

*گرانی یکباره نان قابل تحمل نیست

وی ادامه داد: تقریبا سه الی چهار سال قیمت نان افزایش نداشته است. آخرین بار سال 93 افزایش قیمت صورت گرفت، در حالی که، وقتی نان افزایش قیمت پیدا نکند سطح و حجم نان کاهش پیدا می کند یا ممکن است نانوایان افزودنی به کار ببرند و یا سهمیه آردشان را به فروش برسانند.
وی با اشاره به اینکه وقتی قیمت نان سه الی چهارسال افزایش نداشته است و سهم 10 درصدی گرانی نان در هر سال، گفت: نمی توان یکباره 40 درصد آن را گران کرد. این موضوع از سوی مردم مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

*لزوم ورود سازمان حمایت

اسفنانی خواست تا مسئولان سازمان حمایت یک بررسی انجام دهند و سهم هزینه بخش های مختلف نانوایی ها از جمله قیمت آرد، آب، اجاره واحد صنفی، دستمزد کارگر و... را در قیمت نهایی نان تولیدی نانوایی ها بررسی کنند و به طرح این موضوع پرداخت که با این بررسی تفاوت میان واقعیت و ادعا مشخص شود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو