صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

90درصد مطالبات گندم‌کاران پرداخت شد

نائب رئیس بنیاد ملی گندم کاران گفت: تاکنون از سوی دولت 90 درصد مطالبات گندم کاران پرداخت شده است.

1399/05/26
|
13:15
|

علی قلی ایمانی در برنامه صبح و گفتگو گفت: تا روز گذشته حدود 8 میلیون تن گندم به ارزش 20 هزار میلیارد تومان از گندم کاران خریداری شده است.

وی افزود: تاکنون حدود 18 هزار میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران پرداخت شده که در مجموع می توان گفت بیش از90 درصد مطالبات گندم کاران از سوی دولت پرداخت شده است.

نائب رئیس بنیاد ملی گندم کاران تاکید کرد: مراکز خرید گندم در 31 استان کشور باز است و کشاورزانی که در پیک برداشت محصولات خود را تحویل نداده اند می توانند تا آذرماه محصولات خود را به این مراکز تحویل دهند.

محمد جواد عسگری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: خرید تضمیمی فضایی است که کلیه کشورها دنبال می کنند اما این روند در قالب یک برنامه حساب شده پیگیری می شود.

وی افزود: متاسفانه در ایران برنامه ریزی مناسب برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی وجود ندارد که همین امر موجب می شود تا در برخی موارد کشاورزان 6 ماه پس از ارائه محصولات مطالبات خود را دریافت کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت وظیفه دارد محصولات کشاورزی را به صورت تضمینی خریداری کند تا جامعه با مشکلات تامین غذایی مواجه نشود و اگر در این حوزه دولت برنامه ها را به صورت دقیق انجام دهد تورم کاهش می یابد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو