صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

عضو انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران: تعطیلی یکماهه کشور تنها راه حل کروناست

دکتر محمدرضا محبوب‌فر، تهران را بعنوان کانون انتشار بیماری کرونا نامید و افزود: تا دیر نشده کشور باید در قرنطینه کامل قرار گیرد.

1399/07/30
|
12:01
|

محمدرضا محبوب‌فر در برنامه "صبح و گفتگو" رادیو گفت‌وگو اعلام کرد: وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا از ابتدا کووید19 را دست کم گرفتند و شرایطی که امروز در کشور شاهد هستیم، به ساختار وزارت بهداشت و سلامت کشور باز می گردد.

وی افزود: اگر ساختار سلامت کشور به دو اصل شایسته سالاری و پاسخگویی رجعت کند، یقین دارم بسیاری مشکلات امروز حل خواهد شد.

محبوب‌فر تهران را بعنوان کانون انتشار بیماری کرونا نامید و افزود: شرایط بسیار سخت است و با عنایت به سردی و آلودگی هوا در ماه های آینده، موج سوم کرونا را در قله خواهیم داشت و در زمستان موج چهارم کرونا را پشت سر خواهیم گذاشت.

وی گفت: محدودیت و ممنوعیت هایی که دولت طی هفته های اخیر وضع کرد، متاسفانه هیچ آثاری در بهبود شرایط کشور و بیماری کرونا نداشت و امروز تنها راه حلی که پیش پای دولت وجود دارد، تعطیلی یک ماهه کشور است.

محبوب‌فر با اعلام اینکه تا دیر نشده کشور باید در قرنطینه کامل قرار گیرد و نیروهای مسلح نیز در این راستا کمک کننده باشند، تصریح کرد: از این طریق به موقعیت نسبی در خصوص کرونا نائل می شویم.

عضو انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران گفت: امروز متاسفانه ایران به کانون انتشار بیماری کرونا در غرب آسیا تبدیل شده و از نظر قربانیان در سطح رکورد زنی جهانی هستیم. شرایط سخت است و امکان آزمون و خطا وجود ندارد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو