صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سرهنگ پاشایی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ فعالیت سامانه‌های جعلی صدور مجوز تردد/با متخلفان برخورد قضایی شد

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اشاره به فعالیت سامانه های جعلی صدور مجوز تردد گفت: سه چهار مورد پیامک برای شهروندان ارسال شده بود که سایت را بررسی و مسدود کردیم.

1399/09/01
|
13:57
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در مصاحبه تلفنی با برنامه «صبح و گفتگو» درباره سامانه های جعلی صدور مجوز تردد گفت: افراد مجرم و کلاهبردار فعال در حوزه سایبری معمولاً فضای رسانه ای کشور را مانیتورینگ کرده تا از هر شرایطی که در آن امتیازی داده یا سلب می شود سوء استفاده کنند.

وی افزود: به محض اعلام امکان تردد برخی خودرو ها در کشور توسط ستاد مقابله با کرونا، عده ای مجرم با شماره های اپراتوری پیامی را برای شهروندان فرستادند و از آنجایی هم که برخی شهروندان نیازمند تردد ضرروی هستند وارد سایت می شوند و ثبت می کنند.

مجرمان بعد از ثبت نام فرد در سایت، درخواست 5 هزار تومان پول می کنند، در مرحله بعدی او را به یک درگاه جعلی یا همان فیشینگ هدایت کرده و با سرقت اطلاعات کارت بانکی پول را از حسابش خارج می کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا تأکید کرد: اگر قرار باشد پیامکی ارسال شود حتماً با عنوان پوششی مخصوص خودش است نه با شماره های معمولی لذا مردم مراقب باشند و به شماره هایی که از آنها پیامک دریافت می کنند توجه داشته باشند.

وی از مردم درخواست کرد که مسیر دستیابی به خدمات و اطلاعات را فقط از رسانه ملی و خبرگزاری های معتبر کشور دنبال کنند.

سرهنگ رامین پاشایی عنوان کرد: ما تا الان شکایتی در این حوزه نداشتیم اما سه چهار مورد پیامک برای شهروندان ارسال شده بود که سایت را بررسی و مسدود کردیم و برخورد قضایی هم با مسببان انجام گرفت.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو