صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

ضمن تبریك ولادت حضرت معصومه(س) مطرح شد؛ علاقه خاص رسول مهربانی به دختران

استاد حوزه و دانشگاه گفت: روایتی از رسول اکرم (ص) درباره دختر خانم‌ها آمده است که می‌فرمایند بهترین فرزندان، دختران هستند.

1400/03/22
|
10:45
|

حجت الاسلام مهدی بنکدار در برنامه "صبح وگفتگو" رادیو گفت‌وگو در رابطه با اهمیت و ویژگی‌های دختر که در دین اسلام بدان اشاره شده است، اظهار کرد: ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت و نیز روز دختر را به همه شنوندگان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم به برکت حضرت، مورد لطف ویژه خداوند قرار گیریم.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) گفت: ایشان درباره مقام‌حضرت معصومه(س) فرمودند که برای خدا حرمی است؛ آن‌مکه است و برای رسول خدا(ص) حرمی است و آن مدینه است و برای امیرالمومنین (ع) حرمی است و آن کوفه است و بعد می‌فرمایند همانا قم کوفه کوچک خواهد بود.

حجت الاسلام بنکدار افزود: ایشان همچنین فرمودند برای بهشت خدا 8 ورودی خواهد بود که سه در آن در قم است و ساعت‌ها باید درباره تفسیر این حدیث بحث کرد.

وی ادامه داد: ایشان در نهایت می‌فرمایند در آن جا دختری از فرزندان من که اسم او فاطمه و دختر موسی (ع) است، دفن می‌شود و مقام او به قدری نزد خداوند زیاد است که شیعیان ما به شفاعت او، مورد لطف خدا و ورود به جنت قرار می‌گیرند.

حجت الاسلام بنکدار مقام معنوی حضرت را بسیار والا توصیف کرد و افزود: شگفتی‌های شخصیتی ایشان بسیار است و ما شیعیان افتخار داریم که مهمان دار حرم با صفای ایشان در شهر قم باشیم.

وی در مصاحبه با رادیو گفت وگو به نقل خاطره‌ای از یک برادر عراقی پرداخت که با وجود حضور در کربلا، آرزو داشت سفری به قم کند و حرم حضرت معصومه (س) را زیارت نماید.

این کارشناس افزود: روایتی از رسول اکرم (ص) درباره دختر خانم‌ها آمده است که می‌گویند بهترین فرزندان، دختران هستند.

حجت الاسلام بنکدار افزود: کسانی که دارای فرزند دختر هستتد باید بسیار به خود ببالند و از این رحمت واسعه پروردگار شاکر باشند.

وی ادامه داد: ایشان فرمودند دخترها مایه لطف و مهربانی‌اند و کمک حال پدر و مادر هستند و فرمودند دختران همدم هستند و آن‌ها که دختر دارند باید قدر بدانند.

این استاد حوزه و دانشگاه همچنین به سخنی از امام صادق (ع) اشاره کرد که فرمودند دختران حسنات برای شما هستند و در قرآن خداوند می‌فرماید گناهان انسان توسط حسنات برده می‌شود و از بین می‌رود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو