صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس جامعه دامپزشكان كشور: دامپزشکی یکی از رو به رشدترین رشته‌ها در کشور است

محبی در رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه در تمام رشته‌ها شاهد تعدد دانشجویان هستیم گفت: در حال حاضر یکی از رو به رشدترین رشته‌های کشور، رشته دامپزشکی است.

1400/07/14
|
12:14
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، دکتر علی اکبرشاهی مدیرکل دفتر مدیریت و بیمارهای سازمان دامپزشکی کشور با برنامه «صبح و گفتگو» به مناسبت روز دامپزشکی مصاحبه تلفنی کرد.

وی با ابراز تأسف از جایگاه و شان نه‌چندان خوب دامپزشکی در کشور در مورد دلایل آن گفت: تعدد دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این رشته یکی از دلایل است و شاهد آن هستیم که بسیاری از دانشجویان فارغ‌التحصیل پس از اتمام دانشگاه به دنبال بازار کار می‌روند و این تعدد شأنیت دامپزشکان را آن‌گونه که باید حفظ نمی‌کند.

همچنین دکتر پیام محبی رئیس جامعه دامپزشکان کشور و رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران در رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه ترویج دامپزشکی توسط بخش خصوصی در کشور صورت می‌گیرد افزود: سازمان دامپزشکی و ساختار آن در کشور بر اساس نیاز ارتش‌ها شکل گرفت و پس از آن برای حفظ سرمایه‌های کشور بود و لذا سیاست‌های کلان کشور بر اساس دام‌های اقتصادی بوده و در حال حاضر توسط بخش خصوصی به جلو می‌رود.

وی با بیان اینکه در تمام رشته‌ها شاهد تعدد دانشجویان هستیم اضافه کرد: در حال حاضر یکی از رو به رشدترین رشته‌های کشور، رشته دامپزشکی است.

محبی در ادامه گفت: در تمام دنیا دولت وظیفه بسترسازی را دارد و در مورد تمام رشته‌ها بخش خصوصی ورود می‌کند و لذا برای کم کردن دخالت دولت در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در دامپزشکی باید دولت را کوچک کرد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو