صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

عضو كمیسیون كشاورزی مجلس در رادیو گفت‌وگو: دولت مسئول ایجاد هماهنگی برای توزیع نهاده‌هاست

زارعی گفت: حدود 1 میلیون و 200 هزار تن نهاده قابل انتقال است اما هماهنگی بین دستگاهی نیز نیست و لذا دولت باید هماهنگی‌های لازم را انجام دهد.

1400/07/21
|
10:15
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، مهندس جواد آزاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور با برنامه «صبح و گفتگو» در مورد مشکلات دامداران مصاحبه تلفنی کرد.

آزاد با اذعان به کمبود نهاده برای دام و گرانی آن گفت: قیمت دولتی جو هزار و 800 تومان است اما بالای 6 هزار تومان خریداری می شود.

وی با اشاره به عدم افزایش قیمت سبوس دولتی افزود: این عدم افزایش قیمت موجب شده تا کارخانجات سبوس را تحویل نمی دهند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور در رادیو گفت و گو اظهار کرد: عدم رسیدن نهاده ها به دست دامداران مربوط به دستگاه های نظارتی است؛ همچنین شاهد آن هستیم که نهاده ها در سیستمی به جز بازارگاه عرضه می شود.

همچنین منصورعلی زارعی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به تامین و توزیع نهاده ها گفت: در تامین نهاده ها با توجه به حجم واردات آن، زمینه هایی بسیاری برای تامین آن لازم است و همچنین در توزیع با دو موضوع مقدار انبار شده در بنادر و توزیع نامناسب مواجهیم.

وی با اشاره به تلاش برای تامین نهاده ها اضافه کرد: شرکت پشتیبانی دام وزارت جهاد کشاورزی بیشترین مسئولیت را بر عهده دارد.

زارعی با بیان اینکه حدود 3 میلیون و 800 هزار تن نهاده در بنادر موجود است خاطرنشان کرد: حدود 1 میلیون و 200 هزار تن از این مقدار قابل انتقال است و همچنین در حوزه شبکه حمل نقلی مشکلاتی وجود دارد و هماهنگی بین دستگاهی نیز نیست و لذا دولت موظف است هماهنگی های لازم را انجام دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین در مورد توزیع نهاده ها خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 40 درصد نهاده ها را دولت تامین می کند؛ مهمترین موضوع رساندن نهاده ها به دست دامداران است که نظارت دولت را می طلبد.

وی با اشاره به نگرانی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان خاطرنشان کرد: باید تمام روزنه هایی که وارد بازار آزاد می شود و سود آن نصیب دلالان می شود شناسایی شوند و این تنها وظیفه دولت است؛ باید تشکل های دولتی را قوی کرد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو