صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری كشور: تربیت مجتهد علمی و دانشمند تراز اول جهانی هدف بسیج علمی کشور است

رحیمی در رادیو گفت‌وگو جذب، تربیت و کادرسازی علمی را از اهداف مهم در سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور دانست و بیان کرد: باید در جامعه مجتهد علمی پرورش دهیم و به عبارت دیگر تلاش کنیم دانشمندان تراز اول جهانی داشته باشند.

1400/08/30
|
13:30
|

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت‌وگو با موضوع علم و پژوهش در حوزه بسیج با دکتر مهدی رحیمی مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور به صورت تلفنی گفتگو کرد.

مهدی رحیمی با اشاره به تصریح رهبر معظم انقلاب در سند اعتلای ده ساله بسیج مبنی بر اینکه بسیج پاره تن مردم است، تاکید کرد: بسیج هرگز مسئله مردم را فراموش نمی‌کند و نخواهد کرد زیرا اساسا بسیج از خود مردم تشکیل می‌شود.

وی به تاکیدات رهبر انقلاب در خصوص جهاد علمی در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و بیان کرد: در این راستا سند اعتلای ده ساله بسیج علمی به سازمان بسیج مستضعفین ابلاغ شده است. در پی نوشت این سند، نقشه راه بسیج علمی تدوین شده است که هدف آن در افق پنج ساله برتری سازی و اقتدار آفرینی با مردم سالار کردن علم و فناوری است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه هدف کلی این است که علم و فناوری را در جامعه گسترش دهیم و مردم سالاری دانشی را در جامعه ایجاد کنیم، اظهار کرد: اهدافی نیز ذیل این هدف کلی مطرح شده است. در این راستا نیاز است در کشور از رویکرد مقلد به رویکرد نوآور برای تولید علم ایرانی و اسلامی حرکت کنیم. در حقیقت باید مسائل کشور را از منشا احصا کنیم و تنها در این صورت می‌توانیم توسعه علم و فناوری موجود در کشور را تبدیل به اقتدار علمی کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت تولید علم نافع و مرجع ساز بیان کرد: علم نافع، علمی است که بتواند نیاز جامعه امروز کشور را حل کند که در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی، صنعتی و فرهنگی قابل احصاء هستند.

رحیمی جذب، تربیت و کادرسازی علمی را از اهداف مهم در سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور دانست و عنوان کرد: باید در جامعه مجتهد علمی پرورش دهیم و به عبارت دیگر تلاش کنیم دانشمندان تراز اول جهانی داشته باشند.

وی از تلاش برای تحقق اقتصاد بر پایه شرکت‌های دانش بنیان گفت و اظهار کرد: این شرکت‌های دانش بنیان باید مردم پایه باشند و این مهم و دیگر اهداف ذکر شده در نقشه راه در نظر گرفته شده است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو