صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

كارشناس بازار سرمایه: شرکت‌های بورسی، انگیزه سرمایه‌گذاران را از بین می‌برند

صمدی گفت: پیش بینی شده که شرکت های بورسی می توانند تا 8 ماه سود را به حساب سرمایه گذاران واریز کنند اما با شرایط اقتصادی کنونی تاخیر در گرفتن سود حتی موجب از دست رفتن انگیزه سرمایه گذار می شود.

1400/09/02
|
12:54
|

بهنام صمدی کارشناس بازار سرمایه در مصاحبه تلفنی با برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو در مورد طفره رفتن شرکت های بورسی برای واریز سود به سهامداران گفت: قانون تجارت ما حدود 90 سال پیش نوشته شده و پاسخگوی نیازهای امروز نیست؛ در حال حاضر ابرازهای الکترونیکی زیاد است اما به دلیل خلأ قانونی، شرکتهای بورسی از این موضوع سوءاستفاده می کنند.

وی ادامه داد: پیش بینی شده که شرکت ها می توانند تا 8 ماه سود را به حساب سرمایه گذاران واریز کنند اما با شرایط اقتصادی کنونی تاخیر در گرفتن سود معنایی ندارد و حتی موجب از دست رفتن انگیزه سرمایه گذار می شود.

این کارشناس بازار سرمایه در رادیو گفت و گو خاطرنشان کرد: مجمع عمومی 4 سال پس از پایان سال مالی برگزار می شود و 8 ماه پس از نیز اجازه واریز سود دارند و عملا یک سال این زمان طول می کشد و شرکت ها از پول سرمایه گذاران نهایت استفاده می برند.

صمدی همچنین اظهار کرد: قانون اصلاحیه بازار سرمایه در مجلس در حال بررسی است و در مراحل مقدماتی است؛ می توان در ظرفیت این قانون مشکلات این خلأ را در نظر گرفت.

وی در ادامه یادآور شد: خلأهای قانونی موجب عدم اقبال مردم شده در حالی که اگر قوانین اصلاح شود مشکلات برطرف خواهد شد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو