رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

رئیس مركز اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی«ره» اعلام كرد: ظرفیت کارخانه تولید ماسک این ستاد از 4 میلیون عدد به 5 میلیون در روز افزایش پیدا کرده است

نیکی ملکی گفت: در حال حاضر کارخانه تولید ماسک ستاد اجرایی فرمان امام خمینی«ره» روزانه 4 میلیون ماسک تولید می‌کند ولی ظرفیت تولید آن به 5 میلیون ماسک در روز افزایش پیدا کرده است.

1399/07/09
|
14:34
|

حجت الله نیکی ملکی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر کارخانه تولید ماسک ستاد اجرایی فرمان امام خمینی«ره» روزانه 4 میلیون ماسک تولید می‌کند ولی ظرفیت تولید آن به 5 میلیون ماسک در روز افزایش پیدا کرده است. تعداد دستگاه‌های تولید ماسک در این کارخانه از 21 دستگاه به 48 دستگاه رسیده است و این دستگاه‌ها توسط شرکت‌های دانش‌بنیان ساخته شده‌اند.

وی افزود: حدود 2 هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در جریان تولید ماسک در این ستاد مشغول به فعالیت هستند.

این مقام مسئول در ستاد اجرایی فرمان امام خمینی«ره » با بیان اینکه از هفته آینده ارائه ماسک به قیمت هزار تومان روی سامانه «هستی جا» که تمام استان‌های کشور را نیز پوشش می‌دهد، آغاز می‌شود، اظهار کرد: از طرف دیگر با توجه حضور برخی از دانش آموزان در مدارس، ماسک‌هایی که اکنون برای دانش آموزان در بازار وجود دارد چندان مناسب آنها از نظر اندازه نیست و ما به زودی تولید ماسک برای دانش‌آموزان را نیز آغاز می‌کنیم.

نیکی ملکی با بیان اینکه در حال حاضر از سوی این ستاد پنج نوع ماسک تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: در ادامه اجرای «پویش مشق احسان» برای تامین لوازم التحریر کودکان نیازمند در هفته جاری 300 هزار مجموعه لوازم التحریر از مسجد جمکران به مناطق محروم منتقل شد.

وی همچنین با بیان اینکه در ابتدای هفته جاری شاهد این بودیم که از سوی این ستاد 150 مدرسه جدید تحویل آموزش و پرورش داد، گفت: تاکنون از سوی این ستاد 1400 مدرسه تحویل آموزش و پرورش شده است و 500 مدرسه دیگر در دست احداث است و امیدواریم تا پایان 1400 بتوانیم آنها را نیز به آموزش و پرورش تحویل بدهیم.

نیکی ملکی همچنین با بیان اینکه تعدادی« مدرسه کانکسی» برای برخی از مناطق استان کرمانشاه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: از طرف دیگر در برخی مناطق سیستان و بلوچستان فاصله بین خانه‌های دانش آموزان و مدارس زیاد است و در این ارتباط تعدادی« ون» از سوی این ستاد برای انتقال و جابجایی دانش آموزان در اختیار این استان قرار داده شده است.

دسترسی سریع
رویداد