رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

هشدار به رئیس دولت باكو؛ در صورت ماجراجویی جدید «آذربایجان» را ازدست خواهی‌ داد!

کارشناس حوزه سیاسی ضمن مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، تاکید کرد که رئیس دولت باکو در صورت ماجراجویی های جدید در نقاط مرز ایران، کشور خود را از دست خواهد داد.

1400/07/25
|
07:35
|

حسین کنعانی مقدم درباره تداوم راهبردهای ضد ایرانی دولت باکو علیه جمهوری اسلامی، به برنامه «رویداد» گفت: تغییر مرزهای ژئوپلیتیک و ژئو استراتژیک ایران در شمال غرب کشور پشت این قضایا نهفته است.

وی همچنین به پیش برد اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه ایران و متوسط جمهوری آذربایجان اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور آذربایجان سعی دارد با اتهامات و فرافکنی از پاسخگویی به اقدامات خصمانه خود فرار کند و لذا بحث قاچاق مواد مخدر را مطرح می کند.

اگر او درباره تغییرات مرزها عاقلانه فکر کند، قطعا ایران را یکی از حامیان جمهوری آذربایجان در رابطه با مسائل این کشور خواهد دید.

کنعانی مقدم در عین حال به مشکلات عدیده این کشور در موضوع قره باغ اشاره کرد و گفت: این فرد درپی آنست که با جوسازی، از اتهاماتِ مختلف از جمله همکاری با رژیم صهیونیستی [سر باز زند].

نکته قابل توجه اینست که اگر رئیس دولت باکو قصد دارد اراضی اشغالی آذربایجان را آزادسازی کند و از این رو وارد ماجراجویی شود، قطعا جمهوری اسلامی نیز ادعا می کند که سرزمین های اشغالی از قره سو تا کریدورهای آرارات و نقاطی دیگر که توسط روس ها اشغال شده است، باید آزاد شود.

وی تاکید کرد: این حق ایران است که ادعای ارضی نماید اما سیاستمداران ما در این خصوص فعلا اقدامی انجام نداده و درپی تحمیل روابط دوستانه هستند اما اگر این فرد با تحریکات ناتو و رژیم صهیونیستی بخواهد ماجراجویی کند، قطعا کل آذربایجان را از دست خواهد داد.

کنعانی مقدم در عین حال به تلاش های رژیم صهیونیستی برای تجزیه منطقه و شکل گیری یک اسرائیلِ دوم در مرزهای مشترک ایران با کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی کشورهای ترکیه و آذربایجان را مورد هدف سیاست های خود قرار داده است و از دیگر سو، ناتو درپی دستیابی به دریای خزر است تا نیروهای نظامی خود را اورد این منطقه کرده و علیه جمهوری اسلامی تهدید نمایند.

وی تصریح کرد: حمایت از گروه های تروریستی از جمله داعش که توسط ترکیه وارد نخجوان و مرزهای ایران شده تا شکل گیری پایگاه های جاسوسی اسرائیل در منطقه، از دیگر فعالیت های دولت باکو است.

اگر رئیس این دولت منکر این قضایاست باید اجازه دهد یک گروه حقیقت یاب از طرف ایران مرزها و پایگاه های موجود را شناسایی کرده و به او اعلام کند.

دسترسی سریع
رویداد